dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražské krimi

Na Ostrčilově náměstí zasahoval pyrotechnik

Před půl šestou v podvečer volal na tísňovou linku 158 rusky hovořící majitel vozu značky Lexus s tím, že dnes dopoledne nastartoval na Ostrčilově náměstí na Praze 2 svoje auto a bezprostředně poté se v jeho přední části ozvala rána a zpod kapoty vycházel kouř. Jakmile se operátor tísňové linky tuto informaci dozvěděl, okamžitě vyslal na místo hlídky z okolí včetně detektivů z krajského ředitelství, výjezdovou skupinu kriminalistů a pyrotechniků.

Přivolaný pyrotechnik pak důkladně prozkoumal vozidlo a po desítkách minut zjistil, že v přední části je opravdu uschovaný nástražný výbušný systém.

Kriminalisté tak okolí a místo pečlivě ohledali, zjišťovali svědky výbuchu a zajistili několik stop. Ty pak společně s vozidlem odešlou na expertizy, jejichž vyhodnocení ovšem nějaký čas potrvá. Dvaašedesátiletý majitel auta podle dostupných informací neutrpěl žádná zranění.

V současné chvíli je velmi brzy na jakékoli závěry nebo sdělení bližších okolností případu, kriminalisté jsou totiž na samotném prvopočátku případu. Zajištěné stopy včetně samotného Lexusu poputují na expertizy. 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru