Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Ostrčilově náměstí v Praze 2 začala fungovat dobíjecí stanice pro elektromobily
Dobíjecí stanice na Ostrčilově náměstí. Foto: P2

Na Ostrčilově náměstí v Praze 2 začala fungovat dobíjecí stanice pro elektromobily

Místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS) a zástupci Pražské energetiky (PRE) dnes na Ostrčilově náměstí představili další veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Kromě pěti chytrých lamp nyní v Praze 2 zájemci naleznou i čtyři dobíjecí stanice.

„Těší mě, že Praha 2 je nadále průkopníkem v zavádění prvků Smart Cities. Byli jsme první městskou částí, která iniciovala před lety instalaci takzvaných chytrých multifunkčních lamp. A v nastaveném trendu maximálního využití moderních technologií hodláme pokračovat. V tuto chvíli máme vytipovány další lokality pro umístění dobíjecích stanic, a to v oblasti Podskalí a Nuslí,“ uvedl Korseska.

Spolupráce s PRE vynesla Praze 2 ocenění v rámci III. ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019. Ta probíhá každoročně pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Svazu měst a obcí České republiky a Asociace krajů České republiky a je zaměřena na inovace tzv. chytrých obcí, měst a krajů.

Spolu s Korseskou novou veřejnou dobíjecí stanici představil Vojtěch Fried, manažer pro elektromobilitu z PRE. „Pokračujeme ve velmi dobré spolupráci s Prahou 2 a jsme rádi, že prakticky v centru našeho hlavního města můžeme dále rozšiřovat možnosti pro dobíjení elektroaut. Pražská energetika dnes provozuje ve své sítí PREpoint více než 250 dobíjecích stanic, u kterých se najednou může dobíjet více než 400 elektromobilů. Stanice stavíme po celém Česku, ale Praha je pro nás prioritou. Městskou část Praha 2 můžeme směle označit jako jednoho z nejlepších partnerů v této oblasti,“ uvedl.

Nová dobíjecí stanice patří také do sítě PREpoint, dobíjet u ní mohou všichni zaregistrovaní držitelé čipů od PRE nebo prostřednictvím aplikace PREcharge, která v mobilním telefonu navede uživatele k volné a funkční dobíjecí stanici a umožní dobíjení. Nabíjet elektromobil je také možné pro neregistrované uživatele pomocí QR kódu.

Dvě dobíjecí stanice jsou na Vinohradech, jedna na Novém Městě a jedna nově v Nuslích. V Praze 2 je připraveno dalších 16 stanovišť pro dobíjecí stanice, ale jejich instalace by byla v gesci magistrátu.

Praha 2 s PRE připravuje instalaci na třech místech. První je v Podskalí v ulici Pod Slovany, druhá v oblasti Výtoně a další v ulici Krokova na hranici s Prahou 4.

 


Autor: TZ, red

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

Včera v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

Včera v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Další články
Nahoru