Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na Ostrčilově náměstí v Praze 2 začala fungovat dobíjecí stanice pro elektromobily
Dobíjecí stanice na Ostrčilově náměstí. Foto: P2

Na Ostrčilově náměstí v Praze 2 začala fungovat dobíjecí stanice pro elektromobily

Místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS) a zástupci Pražské energetiky (PRE) dnes na Ostrčilově náměstí představili další veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Kromě pěti chytrých lamp nyní v Praze 2 zájemci naleznou i čtyři dobíjecí stanice.

„Těší mě, že Praha 2 je nadále průkopníkem v zavádění prvků Smart Cities. Byli jsme první městskou částí, která iniciovala před lety instalaci takzvaných chytrých multifunkčních lamp. A v nastaveném trendu maximálního využití moderních technologií hodláme pokračovat. V tuto chvíli máme vytipovány další lokality pro umístění dobíjecích stanic, a to v oblasti Podskalí a Nuslí,“ uvedl Korseska.

Spolupráce s PRE vynesla Praze 2 ocenění v rámci III. ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019. Ta probíhá každoročně pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Svazu měst a obcí České republiky a Asociace krajů České republiky a je zaměřena na inovace tzv. chytrých obcí, měst a krajů.

Spolu s Korseskou novou veřejnou dobíjecí stanici představil Vojtěch Fried, manažer pro elektromobilitu z PRE. „Pokračujeme ve velmi dobré spolupráci s Prahou 2 a jsme rádi, že prakticky v centru našeho hlavního města můžeme dále rozšiřovat možnosti pro dobíjení elektroaut. Pražská energetika dnes provozuje ve své sítí PREpoint více než 250 dobíjecích stanic, u kterých se najednou může dobíjet více než 400 elektromobilů. Stanice stavíme po celém Česku, ale Praha je pro nás prioritou. Městskou část Praha 2 můžeme směle označit jako jednoho z nejlepších partnerů v této oblasti,“ uvedl.

Nová dobíjecí stanice patří také do sítě PREpoint, dobíjet u ní mohou všichni zaregistrovaní držitelé čipů od PRE nebo prostřednictvím aplikace PREcharge, která v mobilním telefonu navede uživatele k volné a funkční dobíjecí stanici a umožní dobíjení. Nabíjet elektromobil je také možné pro neregistrované uživatele pomocí QR kódu.

Dvě dobíjecí stanice jsou na Vinohradech, jedna na Novém Městě a jedna nově v Nuslích. V Praze 2 je připraveno dalších 16 stanovišť pro dobíjecí stanice, ale jejich instalace by byla v gesci magistrátu.

Praha 2 s PRE připravuje instalaci na třech místech. První je v Podskalí v ulici Pod Slovany, druhá v oblasti Výtoně a další v ulici Krokova na hranici s Prahou 4.

 


Autor: TZ, red

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

Včera ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Další články
Nahoru