Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na Ostrčilově náměstí v Praze 2 začala fungovat dobíjecí stanice pro elektromobily
Dobíjecí stanice na Ostrčilově náměstí. Foto: P2

Na Ostrčilově náměstí v Praze 2 začala fungovat dobíjecí stanice pro elektromobily

Místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS) a zástupci Pražské energetiky (PRE) dnes na Ostrčilově náměstí představili další veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Kromě pěti chytrých lamp nyní v Praze 2 zájemci naleznou i čtyři dobíjecí stanice.

„Těší mě, že Praha 2 je nadále průkopníkem v zavádění prvků Smart Cities. Byli jsme první městskou částí, která iniciovala před lety instalaci takzvaných chytrých multifunkčních lamp. A v nastaveném trendu maximálního využití moderních technologií hodláme pokračovat. V tuto chvíli máme vytipovány další lokality pro umístění dobíjecích stanic, a to v oblasti Podskalí a Nuslí,“ uvedl Korseska.

Spolupráce s PRE vynesla Praze 2 ocenění v rámci III. ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019. Ta probíhá každoročně pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Svazu měst a obcí České republiky a Asociace krajů České republiky a je zaměřena na inovace tzv. chytrých obcí, měst a krajů.

Spolu s Korseskou novou veřejnou dobíjecí stanici představil Vojtěch Fried, manažer pro elektromobilitu z PRE. „Pokračujeme ve velmi dobré spolupráci s Prahou 2 a jsme rádi, že prakticky v centru našeho hlavního města můžeme dále rozšiřovat možnosti pro dobíjení elektroaut. Pražská energetika dnes provozuje ve své sítí PREpoint více než 250 dobíjecích stanic, u kterých se najednou může dobíjet více než 400 elektromobilů. Stanice stavíme po celém Česku, ale Praha je pro nás prioritou. Městskou část Praha 2 můžeme směle označit jako jednoho z nejlepších partnerů v této oblasti,“ uvedl.

Nová dobíjecí stanice patří také do sítě PREpoint, dobíjet u ní mohou všichni zaregistrovaní držitelé čipů od PRE nebo prostřednictvím aplikace PREcharge, která v mobilním telefonu navede uživatele k volné a funkční dobíjecí stanici a umožní dobíjení. Nabíjet elektromobil je také možné pro neregistrované uživatele pomocí QR kódu.

Dvě dobíjecí stanice jsou na Vinohradech, jedna na Novém Městě a jedna nově v Nuslích. V Praze 2 je připraveno dalších 16 stanovišť pro dobíjecí stanice, ale jejich instalace by byla v gesci magistrátu.

Praha 2 s PRE připravuje instalaci na třech místech. První je v Podskalí v ulici Pod Slovany, druhá v oblasti Výtoně a další v ulici Krokova na hranici s Prahou 4.

 


Autor: TZ, red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Další články
Nahoru