dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská politikaVolby 2014

Na oslavy 1. máje v Praze dorazily stovky příznivců KSČM

Na oslavu 1. máje na pražské výstaviště v Holešovicích dnes ráno dorazily stovky příznivců KSČM. Krátce po deváté hodině je přivítala Píseň práce. U vchodu do někdejšího Parku kultury a oddechu Julia Fučíka však vítala komunisty i skupina jejich odpůrců s transparenty a nápisy jako „Zámek hrůzy zadarmo = slez bolševiků" nebo „Komunisté zavraždili více lidí než nacisté“. Posléze se přesunuli na Křižíkovu fontánu, kde se slavnost konala.

Mezi návštěvníky se tradičně objevil bývalý generální tajemník někdejšího Ústředního výboru Komunistické strany Československa Miloš Jakeš. Prvomájové setkání komunisté pojali i jako představení kandidátů KSČM do letošních voleb do Evropského parlamentu, zastupitelstva hlavního města nebo do Senátu, uvedla ČTK.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru