Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - jasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na oslavu Tří sester dorazí do Braníku Toy Dolls
Toy Dolls. Foto: Stefan Brending, Lizenz / Creative Commons by-sa-3.0 de

Na oslavu Tří sester dorazí do Braníku Toy Dolls

V areálu A-park Ledárny Braník se bude konat 26. a 27. května dvoudenní pražský punkrockový open-air festival Tři sestry 38 let open-air. O letošním ročníku tradiční akce informují za organizátory Alena Rydvalová a Pavel ‚Mafuna‘ Martinek.  

Po loňské zkušenosti se vracíte do Braníka. Jste rádi?
Ano, moc. Na Smíchově to bylo taky fajn, ale Tři sestry patří prostě do Braníka. Tady jsme doma. Takové rodinné stříbro, ne-li zlato.

Jak hodnotíte letošní skladbu vystupujících?
Letošní line-up se jako každý rok skládá hlavně z našich kamarádů. Jsou to naše narozeniny a jako každý oslavenec i my si na narozeniny zveme nejbližší rodinné příslušníky a přátelé. Máme samozřejmě radost z návratu Toy Dolls do České republiky

Dvoudenní festival vyvrcholí v sobotu tradičně vystoupením Tří sester. V čem bude letošní koncert jiný?
Pořád detaily ještě ladíme, ale neprozradíme, co kdyby se to nepovedlo.

S hudebními akcemi v Braníku se v posledních letech pojí téma boje proti hluku. Budou po akci Tří sester z tohoto ohledu spokojeni návštěvníci i obyvatelé z okolí?
Celou akci koordinujeme s městskou částí Praha 4 a snažíme se, aby dopad na okolí byl minimální. V pondělí po akci by nemělo být na místě poznat, že se nějaký koncert v A Parku vůbec konal.

Je k dispozici ještě dostatek vstupenek?
Ano, vstupenky se dají stále zakoupit v předprodej a máme připravené i vstupenky pro prodej na místě v den konání akce. Letos máme takovou novinku, ne jen pro držitelé Tři sestry club card! A tou je VIP vstupenka, která sebou přináší vlastní vstup s hosteskou a bez fronty, VIP zóna s posezením a výhledem na pódium, tričko Tři sestry „Každý normální je VIP“, welcome drink, snack, výčep piva ve VIP zóně bez front, společné focení se skupinou Tři sestry, vlastní sociální zařízení, koktejlový a champagne bar a možnost využít šatnu.

U open-air akcí dost záleží na počasí. Jak jsou organizátoři připraveni z toho ohledu?
Na akci budou velkokapacitní stany a v případě vedra samozřejmě i dostatek kvalitního občerstvení.


Autor: Hla

Koncert tradiční romské hudby

27. května 2023 v 06:26

Vrcholem festivalu Khamoro je série tří koncertů tradiční romské hudby. Během toho druhého se v holešovické La Fabrice představí hudební tělesa, které spojuje jedna charakteristika: na evropské scéně působí už nějaký ten pátek a jde o úspěšná zavedená jména.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Divadlo, taneční večery a program pro děti nabízí Letní scéna Harfa

26. května 2023 v 06:38

V pondělí 5. června odstartuje Letní scéna Harfa dvanáctou sezónu divadelní přehlídky, zakončí ji poslední prázdninový den. Unikátní střešní prostor Teras Harfa s divadelní scénou pod širým nebem nabízí divákům v letních měsících netradiční kulturní zážitek. V rámci prázdninových měsíců odehraje...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Letní kino na zahradě Klubovny

24. května 2023 v 07:41

Jedním z finančně podporovaných projektů radnice Prahy 6 je promítání letního kina. V Klubovně dnes můžete vidět film Falcon Lake. Začíná se ve 20:45 hodin, vstup 100 korun.

Prohlídku Čapkovy vily začne v Praze 10 kulturní léto

24. května 2023 v 07:32

Následující dny budou v Praze 10 patřit kultuře. Dnes a zítra se uskuteční divadelní prohlídky Čapkovy vily a 8. června odstartuje třítýdenní Letní scéna Prahy 10, na které se představí všechny místní divadelní soubory.

Výsledky soutěže FILMOVÉ NADACE a Cena prezidenta MFF Karlovy Vary pro Danielu Kolářovou

23. května 2023 v 07:22

O podporu se v aktuálním kole scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE ucházelo celkem 111 scénářů od 119 žadatelů. Autoři se v soutěži tematicky zaměřili na dramata všeho druhu (19) společně s komediemi (19). Následovaly pohádky, rodinné filmy, sci-fi a fantasy (12) a thrillery a detektivky (9)....

Praha 1: Zvukomalebnost v kostele sv. Haštala

22. května 2023 v 19:17

Májový koncert Zvukomalebnost se koná v pondělí 29. května od 18 hodin v kostele sv. Haštala. Vstupné je dobrovolné.

Česko-španělské dialogy Zemlinského kvarteta s klavírním virtuosem Ferrandizem

22. května 2023 ve 12:39

Ve středu 31. května v 19:30 hodin proběhne v ústřední Městské knihovně druhý koncert letošní série 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto.

Další články
Nahoru