Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Ortenově náměstí porostou nové stromy, je to pilotní projekt modrozelené infrastruktury
Ortenovo náměstí. Foto: JiriMatejicek / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Na Ortenově náměstí porostou nové stromy, je to pilotní projekt modrozelené infrastruktury

Praha 7 vysadí v severní části Ortenova náměstí pět nových stromů. V rámci pilotního projektu využití principů modrozelené infrastruktury budou v místě výsadby provedeny úpravy zlepšující prokořenitelnost podzemních prostor nebo optimální využití dešťové vody. Založeny zde budou také nové trvalkové záhony a travnaté plochy.

Úprava prostoru a následná výsadba nové zeleně proběhnou v severní části Ortenova náměstí navazující na ulici U Pergamenky. V rámci projektu dojde k odstranění dvou neperspektivních usychajících stromů a vysázení pěti nových stromů druhu javor mléč, které doplní stromořadí v ulici.

Současně budou provedeny úpravy zlepšující prokořenitelnost podzemních prostor a svod a akumulaci dešťové vody.

„Projekt řeší vhodné umístění a propojení jednotlivých vegetačních prvků a optimální hospodaření se srážkovou vodou. Vozovka a chodník projdou na několika místech úpravou tak, aby dešťová voda stékala do rabátek. Prostor pro kořeny stromů se pod povrchem rozšíří a použijeme také lepší substrát. To vše by mělo dlouhodobě napomáhat tomu, aby stromy v daném místě lépe prosperovaly,“ řekl radní Jiří Knitl (Praha 7 Sobě), který má v sedmé městské části na starosti životní prostředí a veřejný prostor.

Úpravy byly zahájeny minulý týden a v závislosti na klimatických podmínkách potrvají zhruba dva měsíce. Stávající charakter ulice, včetně počtu parkovacích míst, zůstane zachován, kromě stromů zde přibudou také nové trvalkové záhony a travnaté plochy.


Autor: puc

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru