dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Koupaliště Lhotka je plné bezdomovců, výkalů a nepořádku! Nemůžeme nic dělat, říká radnice
Hlavní vstup na koupalistě Lhotka. Vchodem zcela vlevo se do areálu dostane každý. Foto: Jan Puci

Koupaliště Lhotka je plné bezdomovců, výkalů a nepořádku! Nemůžeme nic dělat, říká radnice

Obyvatelé panelových i rodinných domů, které sousedí s opuštěným koupalištěm Lhotka, trpí. Stěžují si na to, že jim chybí možnost v areálu relaxovat, ale také fakt, že se na místo stahují bezdomovci, kteří přespávají v opuštěných převlékárnách a dalším zázemí koupaliště.

I když je areál v soukromých rukou, vlastníkovi, kterým je společnost Eco-Investment, evidentně nedělá moc problém, že na jeho pozemek může přijít kdokoli.

Na několika místech je totiž rozebraný plot. Komu se ale nechce překračovat asi půlmetrovou zídku, může bez problémů vyjít otevřenou brankou u hlavního vchodu. Lidé, kteří si udělali z bývalého koupaliště noclehárnu, takto jednoduchého přístupu rádi využívají. A dle velkého nepořádku jich není málo.

Server Pražský patriot se dotázal radnice Praha 4, na jejímž území koupaliště je, zda má možnost nějak přinutit majitele areálu, aby areál zajistil proti libovolnému vstupu cizích osob.

„V podstatě jinou možnost než jednat nemáme. Pokud by bylo podezření, že se v místě shromažďují lidé páchající trestnou činnost, anebo se tam dopouštějí trestné činnosti, může zasáhnout policie,“ odpověděl mluvčí MČ Praha 4 Jiří Bigas.

koupaliste-lhotka1_1-nahled

Na koupaliště je volný přístup plotem

Podle něj se radnice pokoušela dohodnout s vlastníkem pozemku, aby areál zprovoznil jako koupaliště, ale jednání bylo bezvýsledné. Smutné je, že vlastník pozemku v takto hustě zastavěné oblasti, který se o něj evidentně nestará, prakticky nemůže být za svou laxnost sankcionován.

Je šance, že by mohl dostat nějakou pokutu? „Prakticky to je možné pouze v případě, že dochází k poškození životního prostředí, například došlo k nějaké havárii, vypouštění znečištěných odpadních vod a podobně,“ odpovídá Jiří Bigas.

Vzhledem k obrovskému nepořádku, zbytkům jídla a výkalům, kterých jsou budovy na koupališti plné, je však asi jen otázkou času, kdy životní prostředí začne být poškozováno.


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

14. října 2019 v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru