dnes
Neděle - zatazeno
14°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
10°C
pozítří
Úterý - zatazeno
10°C
Koupaliště Lhotka je plné bezdomovců, výkalů a nepořádku! Nemůžeme nic dělat, říká radnice
Hlavní vstup na koupalistě Lhotka. Vchodem zcela vlevo se do areálu dostane každý. Foto: Jan Puci

Koupaliště Lhotka je plné bezdomovců, výkalů a nepořádku! Nemůžeme nic dělat, říká radnice

Obyvatelé panelových i rodinných domů, které sousedí s opuštěným koupalištěm Lhotka, trpí. Stěžují si na to, že jim chybí možnost v areálu relaxovat, ale také fakt, že se na místo stahují bezdomovci, kteří přespávají v opuštěných převlékárnách a dalším zázemí koupaliště.

I když je areál v soukromých rukou, vlastníkovi, kterým je společnost Eco-Investment, evidentně nedělá moc problém, že na jeho pozemek může přijít kdokoli.

Na několika místech je totiž rozebraný plot. Komu se ale nechce překračovat asi půlmetrovou zídku, může bez problémů vyjít otevřenou brankou u hlavního vchodu. Lidé, kteří si udělali z bývalého koupaliště noclehárnu, takto jednoduchého přístupu rádi využívají. A dle velkého nepořádku jich není málo.

Server Pražský patriot se dotázal radnice Praha 4, na jejímž území koupaliště je, zda má možnost nějak přinutit majitele areálu, aby areál zajistil proti libovolnému vstupu cizích osob.

„V podstatě jinou možnost než jednat nemáme. Pokud by bylo podezření, že se v místě shromažďují lidé páchající trestnou činnost, anebo se tam dopouštějí trestné činnosti, může zasáhnout policie,“ odpověděl mluvčí MČ Praha 4 Jiří Bigas.

koupaliste-lhotka1_1-nahled

Na koupaliště je volný přístup plotem

Podle něj se radnice pokoušela dohodnout s vlastníkem pozemku, aby areál zprovoznil jako koupaliště, ale jednání bylo bezvýsledné. Smutné je, že vlastník pozemku v takto hustě zastavěné oblasti, který se o něj evidentně nestará, prakticky nemůže být za svou laxnost sankcionován.

Je šance, že by mohl dostat nějakou pokutu? „Prakticky to je možné pouze v případě, že dochází k poškození životního prostředí, například došlo k nějaké havárii, vypouštění znečištěných odpadních vod a podobně,“ odpovídá Jiří Bigas.

Vzhledem k obrovskému nepořádku, zbytkům jídla a výkalům, kterých jsou budovy na koupališti plné, je však asi jen otázkou času, kdy životní prostředí začne být poškozováno.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru