Dnes Neděle - oblacno 3°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 1°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na opravy policejních služeben vydá Praha téměř 22 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Na opravy policejních služeben vydá Praha téměř 22 milionů korun

Policisté a strážníci se v některých částech Prahy dočkají nových služeben. Hlavní město přidělí do šesti městských částí peníze na rekonstrukci či výstavbu nových služeben. Celkem bude rozděleno 21,88 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu schváleného pražskými zastupiteli.

Praha před časem schválila plán rekonstrukcí služeben, podle kterého má být opraveno několik desítek služeben městské i státní policie.

„Řada služeben je často v nevyhovujícím technickém stavu, bez odpovídajícího hygienického zázemí a neposkytuje důstojné prostředí pro výkon služby," píše se v dokumentu. Pokud by nebyly opraveny, hrozí, že by byly zavírány.

Nejvyšší částku, a to sedm milionů korun, dostane radnice Prahy 16 na výstavbu nové služebny policie na náměstí Osvoboditelů. Druhá nejvyšší částka poputuje Praze 9 na rekonstrukci služebny policie v Ocelářské ulici.

Radnice obdrží od města 5,48 milionu. Pětimilionovou dotaci dostane Praha-Libuš na demolici a stavbu nového domu se služebnou městské policie v Zahrádecké ulici.

Rekonstrukce služebny městské policie v ulici K Cihelně v Satalicích vyjde na tři miliony korun. Opravena bude také služebna strážníků v Kolovratech, kam poputuje 800 000 korun. Zbylých 600 000 korun je určeno na koupi a instalaci klimatizace ve služebně v Čakovicích.


Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru