dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - jasno
31°C
pozítří
Neděle - jasno
31°C
Na opravy policejních služeben vydá Praha téměř 22 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Na opravy policejních služeben vydá Praha téměř 22 milionů korun

Policisté a strážníci se v některých částech Prahy dočkají nových služeben. Hlavní město přidělí do šesti městských částí peníze na rekonstrukci či výstavbu nových služeben. Celkem bude rozděleno 21,88 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu schváleného pražskými zastupiteli.

Praha před časem schválila plán rekonstrukcí služeben, podle kterého má být opraveno několik desítek služeben městské i státní policie.

„Řada služeben je často v nevyhovujícím technickém stavu, bez odpovídajícího hygienického zázemí a neposkytuje důstojné prostředí pro výkon služby," píše se v dokumentu. Pokud by nebyly opraveny, hrozí, že by byly zavírány.

Nejvyšší částku, a to sedm milionů korun, dostane radnice Prahy 16 na výstavbu nové služebny policie na náměstí Osvoboditelů. Druhá nejvyšší částka poputuje Praze 9 na rekonstrukci služebny policie v Ocelářské ulici.

Radnice obdrží od města 5,48 milionu. Pětimilionovou dotaci dostane Praha-Libuš na demolici a stavbu nového domu se služebnou městské policie v Zahrádecké ulici.

Rekonstrukce služebny městské policie v ulici K Cihelně v Satalicích vyjde na tři miliony korun. Opravena bude také služebna strážníků v Kolovratech, kam poputuje 800 000 korun. Zbylých 600 000 korun je určeno na koupi a instalaci klimatizace ve služebně v Čakovicích.


Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Další články
Nahoru