Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na opravu Hornoměcholupské naváže výstavba chodníků v sousední ulici
Přechod pro chodce. Ilustrační foto: Pexels

Na opravu Hornoměcholupské naváže výstavba chodníků v sousední ulici

Po opravě ulice Hornoměcholupské v pondělí zahájí společnost Central Group výstavbu chodníku od nového přechodu pro chodce podél ulice Mantovské pro severní část Javorové čtvrti. Na realizaci se dohodla společnost s radnicí Prahy 15. Za městskou část o tom na sociálních sítích informoval místostarosta pro dopravu Michal Frauenterka (ODS).

Protože stavby byly koordinovány, je již pod Hornoměcholupskou hotova příprava a v rámci dokončení chodníku bude realizováno i osvětlení tohoto nového přechodu. 

„Další nový chodník vznikne i mezi autobusovou zastávkou a chodníkem na druhé straně ulice Mantovská. Chodníky i osvětlený přechod hradí společnost Central Group ze svých prostředků,“ sdělil Frauenterka. Chodníky by měly být hotové do konce října. 

„Oslovili jsme již také Technickou správu komunikací se žádostí o realizaci posledního přechodu na ulici Hornoměcholupská v úseku u Javorové čtvrti, a to z jižní větve ulice Mantovská, kde již pozemkové vlastnictví města umožňuje realizaci přístupu k místu, kde by přechod mohl být,“ sdělil místostarosta. 

Při loňských opravách tento přechod nemohl být ještě realizován, ale jak radnice, tak i zástupci SVJ jej podle Frauenterky považují za logické doplnění přechodů v tomto úseku i proto, že by se tímto osvětleným přechodem s ostrůvkem nejen zajistil nejkratší a bezpečný pěší přístup z jihu Javorové čtvrti do areálu základní školy a na Veronské náměstí, ale také by dále pomohl zklidnit dopravu v tomto přímém úseku ulice Hornoměcholupské.


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru