Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Olšanském náměstí bude vyseta květnatá louka
Květnatá louka. Foto: Jan Puci

Na Olšanském náměstí bude vyseta květnatá louka

Praha 3 se chystá vysadit sedm nových dubů v ulici Za Žižkovskou vozovnou. K tomu by mělo dojít do konce května. Plánuje i další úpravy v oblasti zeleně. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Hannich.

„Co se týká keřů, dosadíme osm dalších kusů do živého plotu na Škroupově náměstí. Jinak jsou keře vysazovány především v podzimním období,“ uvedl Hannich. 

Bude se někde naopak muset kácet? „V parku Židovské pece přistoupíme ke kácení na základě odborného dendrologického posudku. Odstraníme dřeviny, které bohužel již není možné zachránit. Jsou totiž významně poškozené na bázi kmene, kde lze spatřit praskliny, poničenou kůru a hnilobu,“ pokračoval. 

V květnu zajistí Praha 3 postupné odstranění dvouletek a cibulí ze záhonů a vysazení letniček do letničkových záhonů. V parku u Nákladového nádraží Žižkov dojde k opětovnému vysetí záhonu letničkovou směsí.

„V loňském roce jsme vysadili mnoho okrasných keřů a stromů, které je nutné ošetřovat a zalévat, což je v prvních letech po výsadbě velmi důležité. Rovněž byla vyseta nová květnatá louka na Olšanském náměstí, kterou letos budeme monitorovat,“ řekl Hannich. 

V případě pozitivních zkušeností zde bude vytipováno další místo k výsevu. Obdobně bude sledováno použití kokrhele na loukách Kapslovny. Tato jednoletá rostlina dokáže parazitovat na desítkách druzích rostlin, brát jim vodu i živiny a tím pádem je omezovat v růstu. 

Jaké budou náklady na jarní úpravy zeleně? „Jarní péče o veřejnou zeleň v našem případě zahrnuje vyhrabání trávníků, řezy keřů, ošetření trvalkových záhonů řezem, opravy kůlování a arboristické ošetření stromů a případné zálivky. Předpokládané náklady na tyto práce činí 430 tisíc korun,“ dodal Hannich.

Úpravy mobiliáře městská část letos neplánuje. 


Autor: Jan Puci

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru