dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Na okrajích Prahy začnou žně, řidiči i lidé z okolí polí se musí obrnit trpělivostí
Ilustrační foto: ŠJů/ Wikimedia Commons

Na okrajích Prahy začnou žně, řidiči i lidé z okolí polí se musí obrnit trpělivostí

V polovině července začnou na polích v okolí Satalic, Vinoře a v dalších okrajových částech metropole žně. Co to znamená pro obyvatele domů z okolí zemědělských ploch a také pro řidiče?

Jak server Pražský patriot nedávno informoval, i Praha má svá pole, na kterých se nejčastěji pěstuje pšenice ozimá, ječmen jarní, ječmen ozimý a řepka. Proto i v metropoli se lze setkat s typicky červencovou činností – žněmi. Žně na pražských polích začnou přibližně 15. července.

„S ohledem na charakter těchto prací je možná zvýšená koncentrace prachu v ovzduší,“ informují radnice městských částí, na jejichž polích budou práce probíhat. „Žádáme proto všechny občany, kteří žijí v blízkosti zemědělských ploch, aby po dobu žní nenechávali bez dozoru otevřená okna,“ dodávají.

Během žní bude také po silnicích jezdit více zemědělských strojů, u řidičů je tady nutná zvýšená pozornost a trpělivost. Kdo jel někdy po silnici za kombajnem, ví, o čem je řeč.

Předjíždět tento kolos na méně přehledných úsecích je velký hazard. Bohužel, někteří řidiči pomalé popojíždění za kombajnem neustojí a rázem zapomenou na pravidla silničního provozu.

Čtěte také: I Praha svá má pole. Pěstuje se na nich hlavně obilí, ale také brambory, křídlatka a laskavec


Další články
Nahoru