dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská doprava

Na odstranění bariér v MHD a v ulicích dá Praha 45 milionů korun

Vedení Prahy dá letos 45 milionů korun na odstraňování bariér v městské hromadné dopravě a ve veřejném prostoru. Peníze půjdou kupříkladu na úpravy tramvajových zastávek a přestupních uzlů nebo odstraňování bariér přímo v ulicích, například u přechodů. Vyčlenění peněz dnes schválili radní hlavního města.

Tramvajové zastávky mají být upraveny například na Ortenově náměstí, zastávky Olšanská, Perunova a Výstaviště Holešovice. Na úpravy zastávek má jít celkem 2,7 milionu korun.

V rámci MHD pak město investuje 2,5 milionu na vybudování orientačních úprav pro nevidomé a slabozraké, takzvané akustické majáčky.

Má být, podle ČTK, přímo v ulicích vyznačena trasa mezi výtahy ve stanici Muzeum, které jsou daleko od sebe a vozíčkáři se mezi nimi obtížně přemisťují. Bezbariérové přechody pro chodce mají vzniknout na Proseku, v Přetlucké ulici v Praze 10, v okolí Židovského muzea v centru Prahy nebo na 14 místech na Letenské pláni.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru