dnes
Neděle - oblacno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Na Novoměstské radnici byla otevřena obnovená kaple
Novoměstská radnice prošla poslední rekonstrukcí před čtvrt stoletím, uvedla starostka MČ Praha 2 Jana Černochová. Foto: MČ Praha 2

Na Novoměstské radnici byla otevřena obnovená kaple

Po rekonstrukci, která proběhla na přelomu roku 2016 a 2017, otevřela Novoměstská radnice obnovenou kapli Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava. Kaple byla zřízena v prvním patře věže Novoměstské radnice a první zmínky jsou z doby pobělohorské. Do současné podoby byla přestavěna v roce 1722 a z té doby pochází i nástropní freska s alegorií Práva a Spravedlnosti.

„Restaurování kaple vrátilo stěnám i stropu nejen původní barevnost, ale objevily se i symboly čtyř ročních období, které původně na stropě nebyly pro zašlost zlacení patrné. Barokní kaple tak ve své zdobnosti doplňuje paletu slohů, kterou může tato krásná budova v srdci metropole návštěvníkům nabídnout a s radostí tak také učiní“ řekl ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

kaple-nr-otevreni-1-nahled

„Novoměstská radnice prošla poslední rekonstrukcí před čtvrt stoletím, proto jsme si na radnici řekli, že je potřeba po pětadvaceti letech investovat do této krásné památky. Odsvěcená kaple bude nyní sloužit jako svatební síň, je možné ji využít i jako komorní prostor na setkání malé společnosti," řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

 


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru