dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Na Novoměstské radnici byla otevřena obnovená kaple
Novoměstská radnice prošla poslední rekonstrukcí před čtvrt stoletím, uvedla starostka MČ Praha 2 Jana Černochová. Foto: MČ Praha 2

Na Novoměstské radnici byla otevřena obnovená kaple

Po rekonstrukci, která proběhla na přelomu roku 2016 a 2017, otevřela Novoměstská radnice obnovenou kapli Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava. Kaple byla zřízena v prvním patře věže Novoměstské radnice a první zmínky jsou z doby pobělohorské. Do současné podoby byla přestavěna v roce 1722 a z té doby pochází i nástropní freska s alegorií Práva a Spravedlnosti.

„Restaurování kaple vrátilo stěnám i stropu nejen původní barevnost, ale objevily se i symboly čtyř ročních období, které původně na stropě nebyly pro zašlost zlacení patrné. Barokní kaple tak ve své zdobnosti doplňuje paletu slohů, kterou může tato krásná budova v srdci metropole návštěvníkům nabídnout a s radostí tak také učiní“ řekl ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

kaple-nr-otevreni-1-nahled

„Novoměstská radnice prošla poslední rekonstrukcí před čtvrt stoletím, proto jsme si na radnici řekli, že je potřeba po pětadvaceti letech investovat do této krásné památky. Odsvěcená kaple bude nyní sloužit jako svatební síň, je možné ji využít i jako komorní prostor na setkání malé společnosti," řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

 


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru