Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na dosud nevyužívaném plácku v areálu podolské školy vzniklo nové hřiště
Nové hřiště v areálu podolské školy. Foto: JP

Na dosud nevyužívaném plácku v areálu podolské školy vzniklo nové hřiště

Historická budova podolské základní školy na Nedvědově náměstí získala nové školní hřiště. To vzniklo v rámci projektu sanace a odizolování suterénních prostor, které byly dlouhodobě sužovány průsakem podzemní vody.

„Do suterénu protékala voda, a tak bylo nutné provést důkladnou sanaci zdiva. K tomu připočítejme plynovod a další náročné práce. Celková investice činila 2 miliony 700 tisíc korun,“ popsal radní pro investice Filip Vácha (TOP 09), který se minulý týden ve čtvrtek slavnostního otevření školního hřiště zúčastnil spolu se starostkou Irenou Michalcovou (ANO), vedením školy a zástupci stavební firmy i rodičů.

„Jsem ráda, že se náročný projekt podařilo dotáhnout do úspěšného konce, a věřím, že nové hřiště bude dětem dělat radost. Jeho přínos je nyní o to větší, že se děti dlouhé měsíce často příliš nehýbaly a zdravý pohyb opravdu potřebují,“ prohlásila starostka. 

„Děkujeme Praze 4 za tuto investici a pomoc. Zejména v současné době, kdy můžeme mít tělocvik jen venku, by to bez něj bylo mnohem obtížnější,“ uvedl při slavnostním otevření školního hřiště ředitel ZŠ Nedvědovo náměstí Vít Šolle, podle kterého bude areál přístupný i školní družině a dalším volnočasovým aktivitám.

Nové hřiště ocenil i Pavel Sýkora z rodičovského sdružení. „Do této školy jsem sám chodil, takže vím, že tento prostor nebyl nikdy přístupný. I jako rodič jsem se roky zoufale díval na bahniště, které tu bylo. Je to krásná budova v epicentru Podolí, ale máme málo venkovních prostor. Proto jsme rádi za každý prostor, který se tu využije,“ sdělil.


Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru