Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na dosud nevyužívaném plácku v areálu podolské školy vzniklo nové hřiště
Nové hřiště v areálu podolské školy. Foto: JP

Na dosud nevyužívaném plácku v areálu podolské školy vzniklo nové hřiště

Historická budova podolské základní školy na Nedvědově náměstí získala nové školní hřiště. To vzniklo v rámci projektu sanace a odizolování suterénních prostor, které byly dlouhodobě sužovány průsakem podzemní vody.

„Do suterénu protékala voda, a tak bylo nutné provést důkladnou sanaci zdiva. K tomu připočítejme plynovod a další náročné práce. Celková investice činila 2 miliony 700 tisíc korun,“ popsal radní pro investice Filip Vácha (TOP 09), který se minulý týden ve čtvrtek slavnostního otevření školního hřiště zúčastnil spolu se starostkou Irenou Michalcovou (ANO), vedením školy a zástupci stavební firmy i rodičů.

„Jsem ráda, že se náročný projekt podařilo dotáhnout do úspěšného konce, a věřím, že nové hřiště bude dětem dělat radost. Jeho přínos je nyní o to větší, že se děti dlouhé měsíce často příliš nehýbaly a zdravý pohyb opravdu potřebují,“ prohlásila starostka. 

„Děkujeme Praze 4 za tuto investici a pomoc. Zejména v současné době, kdy můžeme mít tělocvik jen venku, by to bez něj bylo mnohem obtížnější,“ uvedl při slavnostním otevření školního hřiště ředitel ZŠ Nedvědovo náměstí Vít Šolle, podle kterého bude areál přístupný i školní družině a dalším volnočasovým aktivitám.

Nové hřiště ocenil i Pavel Sýkora z rodičovského sdružení. „Do této školy jsem sám chodil, takže vím, že tento prostor nebyl nikdy přístupný. I jako rodič jsem se roky zoufale díval na bahniště, které tu bylo. Je to krásná budova v epicentru Podolí, ale máme málo venkovních prostor. Proto jsme rádi za každý prostor, který se tu využije,“ sdělil.


Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Výtvarná soutěž na památník Ferdinanda Peroutky v Praze 5 pokračuje

11. ledna 2022 ve 14:12

Výtvarnou soutěž na památník Ferdinanda Peroutky, který bude tohoto velikána připomínat v parku Portheimka na Smíchově, vyhlásila v prosinci radnice páté městské části.

Další články
Nahoru