Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na návštěvníky opraveného hřiště v Praze 13 dohlíží Jágr, Schick, Satoranský i Procházka
Zeď s podobiznou Jaromíra Jágra. Foto: P13

Na návštěvníky opraveného hřiště v Praze 13 dohlíží Jágr, Schick, Satoranský i Procházka

Radnice Prahy 13 dokončila další rekonstrukci sportovního hřiště. Zdi hřiště v Böhmově ulici ve Stodůlkách pokrývají velkoplošné malby Radka Slabého. Na dětské i dospělé sportovce se tak dívají hokejista Jaromír Jágr, fotbalista Patrik Schick, basketbalista Tomáš Satoranský a bojovník ve smíšených bojových uměních Jiří Procházka. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.  

„Podařilo se opravy dokončit spolu s malbami, které všem připomínají, že i hvězdy českého sportu jako děti chodily na podobná hřiště. Velkoplošné malby do oprav začleňujeme již pravidelně a zpětná vazba obyvatel je velmi pozitivní,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Sportovní hřiště v Böhmově ulici je víceúčelové, chtěl jsem tedy navrhnout projekt, kde bude zastoupeno více sportovních odvětví. Záměrně jsem vybral tři sporty, které si myslím, že jsou v naší zemi nejoblíbenější – fotbal, hokej a basketbal a k tomu domaloval české osobnosti zmíněných sportů. Chtěl jsem, aby jednotlivé obrázky působily na děti motivačně, aby věděly, že když budou na sobě stále pracovat, může z nich něco vyrůst,“ uvedl Radek Slabý, autor malby. 

„Zbytek hřiště jsem doplnil graffity, in-line bruslemi a skateboardy. Jako poslední zbyla venkovní stěna hřiště, kde jsem s obrovským respektem ztvárnil Jirku Procházku, který se stal nedávno šampionem v UFC, což je profesionální soutěž ve smíšeném bojovém umění. Doufám, že se bude hřiště líbit a poslouží k tomu, aby co nejvíce lidí a dětí na něm sportovalo,“ dodal.


Autor: Cen

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

Dnes ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

Dnes v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

Dnes v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Včera v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Včera v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Včera v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

3. října 2022 v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

3. října 2022 v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Další články
Nahoru