Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Na návštěvníky opraveného hřiště v Praze 13 dohlíží Jágr, Schick, Satoranský i Procházka
Zeď s podobiznou Jaromíra Jágra. Foto: P13

Na návštěvníky opraveného hřiště v Praze 13 dohlíží Jágr, Schick, Satoranský i Procházka

Radnice Prahy 13 dokončila další rekonstrukci sportovního hřiště. Zdi hřiště v Böhmově ulici ve Stodůlkách pokrývají velkoplošné malby Radka Slabého. Na dětské i dospělé sportovce se tak dívají hokejista Jaromír Jágr, fotbalista Patrik Schick, basketbalista Tomáš Satoranský a bojovník ve smíšených bojových uměních Jiří Procházka. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.  

„Podařilo se opravy dokončit spolu s malbami, které všem připomínají, že i hvězdy českého sportu jako děti chodily na podobná hřiště. Velkoplošné malby do oprav začleňujeme již pravidelně a zpětná vazba obyvatel je velmi pozitivní,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Sportovní hřiště v Böhmově ulici je víceúčelové, chtěl jsem tedy navrhnout projekt, kde bude zastoupeno více sportovních odvětví. Záměrně jsem vybral tři sporty, které si myslím, že jsou v naší zemi nejoblíbenější – fotbal, hokej a basketbal a k tomu domaloval české osobnosti zmíněných sportů. Chtěl jsem, aby jednotlivé obrázky působily na děti motivačně, aby věděly, že když budou na sobě stále pracovat, může z nich něco vyrůst,“ uvedl Radek Slabý, autor malby. 

„Zbytek hřiště jsem doplnil graffity, in-line bruslemi a skateboardy. Jako poslední zbyla venkovní stěna hřiště, kde jsem s obrovským respektem ztvárnil Jirku Procházku, který se stal nedávno šampionem v UFC, což je profesionální soutěž ve smíšeném bojovém umění. Doufám, že se bude hřiště líbit a poslouží k tomu, aby co nejvíce lidí a dětí na něm sportovalo,“ dodal.


Autor: Cen

Grill fest na náplavce

Dnes ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Dnes v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Dnes ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Včera ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Další články
Nahoru