dnes
Pondělí - skorojasno
22°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
21°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Na naše lidi jsem hrdá, říká starostka Prahy 4 Michalcová
Úřad MČ Praha 4 fungoval i po vyhlášení nouzového stavu, byť v omezeném režimu. Foto: Facebook P4

Na naše lidi jsem hrdá, říká starostka Prahy 4 Michalcová

Distribuce tisíců litrů dezinfekčních prostředků, desítek tisíc roušek a ochranných rukavic, podpora živnostníků a podnikatelů postižených bojem proti koronaviru, ale také třeba péče o děti zaměstnanců Integrovaného záchranného systému. I tak vypadala práce radnice Prahy 4 během výjimečného stavu, uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).   
michalcova-v-rousce

Starostka Prahy 4 Irena Michalcová

„Ochranné pomůcky, které od začátku získáváme od soukromých dárců – firem i jednotlivců, k nimž se později přidal i magistrát, a které rovněž nakupujeme, rozdáváme od začátku jednotlivým občanům i společenstvím vlastníků jednotek, příspěvkovým organizacím, zdravotníkům anebo sociálním službám. Od počátku jsme je také rozváželi do menších obchodů a provozoven,“ uvedla.

Zaměstnanci radnice podle ní začali po vypuknutí pandemie urychleně rozvážet roušky a dezinfekci do prodejen potravin, smíšeného zboží, do trafik, řeznictví, lékáren a do restaurací s otevřenými výdejními okénky. Nyní jsou ochranné prostředky vydávány především na několika výdejních místech včetně budovy radnice nedaleko stanice metra Budějovická.

„Naši zaměstnanci se okamžitě zapojili do distribuce pomoci a pomáhali a pomáhají i dobrovolníci z řad obyvatel. Výborně na přivezenou pomoc reagovali prodavači, živnostníci anebo lékárníci, kteří se snažili navzdory těžké situaci fungovat a poskytovat služby. Ti všichni byli skvělí a musím říct, že jsem na základě těchto zkušeností na naše lidi hrdá,“ sdělila starostka.  

Radnice také poskytne slevu na nájmu v nebytových prostorách městské části za měsíce březen a duben, a to těm podnikatelům, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou až na sedmdesátiprocentní slevu.

„Kompletně zavřené provozovny budou moci žádat o nejvyšší možnou slevu na nájmu. Ty, které musely částečně omezit svůj provoz, budou moci využít snížení nájmu o čtyřicet procent,“ vysvětlil místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09).

Opatření není plošné, a podnikatelé tedy o slevu na nájmu budou muset požádat. Podmínkou k získání slevy na nájmu je bezdlužnost podnikatele. Nájemník také nesmí být v době žádosti ve výpovědní lhůtě.

Radnice Prahy 4 také v některých mateřských školách zajistila péči o děti rodičů pracujících ve složkách Integrovaného záchranného systému. „Paní učitelky a další zaměstnanci do toho šli navzdory určitému riziku a ukázali, že je mezi námi naštěstí stále dost lidí, kteří se dokážou v těžkých chvílích semknout a pomáhat ostatním. V tomto směru si musíme velmi vážit lékařů, sester a ostatního personálu v Thomayerově nemocnici, kteří odvádějí fantastickou práci a moc nám všem pomáhají,“ dodala starostka Prahy 4 Irena Michalcová.


Při požáru kuchyně bylo evakuováno 7 osob

Dnes v 06:41

V sobotu 30. května v 8:32 byly vyslány jednotky hasičů do Rytířovy ulice v Praze 12 k požáru v kuchyni obytného domu.

První červnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. května 2020 v 11:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na první červnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru