dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Na naše lidi jsem hrdá, říká starostka Prahy 4 Michalcová
Úřad MČ Praha 4 fungoval i po vyhlášení nouzového stavu, byť v omezeném režimu. Foto: Facebook P4

Na naše lidi jsem hrdá, říká starostka Prahy 4 Michalcová

Distribuce tisíců litrů dezinfekčních prostředků, desítek tisíc roušek a ochranných rukavic, podpora živnostníků a podnikatelů postižených bojem proti koronaviru, ale také třeba péče o děti zaměstnanců Integrovaného záchranného systému. I tak vypadala práce radnice Prahy 4 během výjimečného stavu, uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).   
michalcova-v-rousce

Starostka Prahy 4 Irena Michalcová

„Ochranné pomůcky, které od začátku získáváme od soukromých dárců – firem i jednotlivců, k nimž se později přidal i magistrát, a které rovněž nakupujeme, rozdáváme od začátku jednotlivým občanům i společenstvím vlastníků jednotek, příspěvkovým organizacím, zdravotníkům anebo sociálním službám. Od počátku jsme je také rozváželi do menších obchodů a provozoven,“ uvedla.

Zaměstnanci radnice podle ní začali po vypuknutí pandemie urychleně rozvážet roušky a dezinfekci do prodejen potravin, smíšeného zboží, do trafik, řeznictví, lékáren a do restaurací s otevřenými výdejními okénky. Nyní jsou ochranné prostředky vydávány především na několika výdejních místech včetně budovy radnice nedaleko stanice metra Budějovická.

„Naši zaměstnanci se okamžitě zapojili do distribuce pomoci a pomáhali a pomáhají i dobrovolníci z řad obyvatel. Výborně na přivezenou pomoc reagovali prodavači, živnostníci anebo lékárníci, kteří se snažili navzdory těžké situaci fungovat a poskytovat služby. Ti všichni byli skvělí a musím říct, že jsem na základě těchto zkušeností na naše lidi hrdá,“ sdělila starostka.  

Radnice také poskytne slevu na nájmu v nebytových prostorách městské části za měsíce březen a duben, a to těm podnikatelům, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou až na sedmdesátiprocentní slevu.

„Kompletně zavřené provozovny budou moci žádat o nejvyšší možnou slevu na nájmu. Ty, které musely částečně omezit svůj provoz, budou moci využít snížení nájmu o čtyřicet procent,“ vysvětlil místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09).

Opatření není plošné, a podnikatelé tedy o slevu na nájmu budou muset požádat. Podmínkou k získání slevy na nájmu je bezdlužnost podnikatele. Nájemník také nesmí být v době žádosti ve výpovědní lhůtě.

Radnice Prahy 4 také v některých mateřských školách zajistila péči o děti rodičů pracujících ve složkách Integrovaného záchranného systému. „Paní učitelky a další zaměstnanci do toho šli navzdory určitému riziku a ukázali, že je mezi námi naštěstí stále dost lidí, kteří se dokážou v těžkých chvílích semknout a pomáhat ostatním. V tomto směru si musíme velmi vážit lékařů, sester a ostatního personálu v Thomayerově nemocnici, kteří odvádějí fantastickou práci a moc nám všem pomáhají,“ dodala starostka Prahy 4 Irena Michalcová.


Do konce září nepoteče voda v těchto ulicích

Včera ve 13:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody do konce měsíce. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 podpořila udělení Řádu Bílého lva válečnému letci

Včera v 11:54

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera podpořilo svým usnesením návrh na udělení Řádu Bílého lva (in memoriam) válečnému letci Royal Air Force Jaroslavu Hofrichterovi, kterému bylo v roce 2008 uděleno čestné občanství Prahy 4. Podnět k vyznamenání Řádem Bílého lva vzešel z městské části Praha...

Vyšehradský voříšek na Letní scéně

Včera v 09:46

Festival Vyšehradský voříšek se koná v sobotu 3. října na Letní scéně Vyšehrad a v přilehlém parku. Akce, která podporuje zodpovědné adopce psů z útulků, přichází právě v době, kdy se do útulků vrací řada pejsků zbrkle adoptovaných během jarní karantény, kdy rodiče chtěli zabavit děti a mít důvod...

Sousedské moštování v Suchdole

Včera v 07:14

Moštování přineseného ovoce, buřtíky a dílny pro děti. Spolek Na ovoce zve na moštování.

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

Praha udělí čestné občanství Medě Mládkové

23. září 2020 v 09:26

Čestné občanství hlavního města Prahy bude uděleno mecenášce a sběratelce umění Medě Mládkové. Zakladatelka Muzea Kampa oslavila 8. září 101. narozeniny. Se svým manželem založila nadaci a zasloužila se o věhlas české metropole ve světě. Nechala zrekonstruovat historické budovy Sovových mlýnů a...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Další články
Nahoru