Dnes Sobota - oblacno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na naše lidi jsem hrdá, říká starostka Prahy 4 Michalcová
Úřad MČ Praha 4 fungoval i po vyhlášení nouzového stavu, byť v omezeném režimu. Foto: Facebook P4

Na naše lidi jsem hrdá, říká starostka Prahy 4 Michalcová

Distribuce tisíců litrů dezinfekčních prostředků, desítek tisíc roušek a ochranných rukavic, podpora živnostníků a podnikatelů postižených bojem proti koronaviru, ale také třeba péče o děti zaměstnanců Integrovaného záchranného systému. I tak vypadala práce radnice Prahy 4 během výjimečného stavu, uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).   
michalcova-v-rousce

Starostka Prahy 4 Irena Michalcová

„Ochranné pomůcky, které od začátku získáváme od soukromých dárců – firem i jednotlivců, k nimž se později přidal i magistrát, a které rovněž nakupujeme, rozdáváme od začátku jednotlivým občanům i společenstvím vlastníků jednotek, příspěvkovým organizacím, zdravotníkům anebo sociálním službám. Od počátku jsme je také rozváželi do menších obchodů a provozoven,“ uvedla.

Zaměstnanci radnice podle ní začali po vypuknutí pandemie urychleně rozvážet roušky a dezinfekci do prodejen potravin, smíšeného zboží, do trafik, řeznictví, lékáren a do restaurací s otevřenými výdejními okénky. Nyní jsou ochranné prostředky vydávány především na několika výdejních místech včetně budovy radnice nedaleko stanice metra Budějovická.

„Naši zaměstnanci se okamžitě zapojili do distribuce pomoci a pomáhali a pomáhají i dobrovolníci z řad obyvatel. Výborně na přivezenou pomoc reagovali prodavači, živnostníci anebo lékárníci, kteří se snažili navzdory těžké situaci fungovat a poskytovat služby. Ti všichni byli skvělí a musím říct, že jsem na základě těchto zkušeností na naše lidi hrdá,“ sdělila starostka.  

Radnice také poskytne slevu na nájmu v nebytových prostorách městské části za měsíce březen a duben, a to těm podnikatelům, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou až na sedmdesátiprocentní slevu.

„Kompletně zavřené provozovny budou moci žádat o nejvyšší možnou slevu na nájmu. Ty, které musely částečně omezit svůj provoz, budou moci využít snížení nájmu o čtyřicet procent,“ vysvětlil místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09).

Opatření není plošné, a podnikatelé tedy o slevu na nájmu budou muset požádat. Podmínkou k získání slevy na nájmu je bezdlužnost podnikatele. Nájemník také nesmí být v době žádosti ve výpovědní lhůtě.

Radnice Prahy 4 také v některých mateřských školách zajistila péči o děti rodičů pracujících ve složkách Integrovaného záchranného systému. „Paní učitelky a další zaměstnanci do toho šli navzdory určitému riziku a ukázali, že je mezi námi naštěstí stále dost lidí, kteří se dokážou v těžkých chvílích semknout a pomáhat ostatním. V tomto směru si musíme velmi vážit lékařů, sester a ostatního personálu v Thomayerově nemocnici, kteří odvádějí fantastickou práci a moc nám všem pomáhají,“ dodala starostka Prahy 4 Irena Michalcová.


Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

Včera ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

Včera ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Včera v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Včera v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Včera v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Včera v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Včera v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

14. ledna 2021 v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

14. ledna 2021 ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Další články
Nahoru