dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Na náplavku přijedou tuningová auta, vstup na předpremiéru dvou dílů cyklu Kmeny je zdarma
Na místě si prohlédnete unikátní vozy, které se v dokumentu objevily. Foto: Archiv

Na náplavku přijedou tuningová auta, vstup na předpremiéru dvou dílů cyklu Kmeny je zdarma

Ve středu 8. dubna se v 19 hodin uskuteční na smíchovské náplavce poslední veřejná předpremiéra dvou dílů dokumentárního cyklu Kmeny. Diváci uvidí díly nazvané Tuning (režie: JQr) a Meatheads (režie: Petr Hátle). 

Příznivci tuningu si budou moci na místě také prohlédnout unikátní vozy, které se přímo v dokumentu objevily. Vstup na projekci je zdarma.

Veřejnou projekci dílů Tuning a Meatheads za přítomnosti Vladimíra 518 a režisérů JQr a Petra Hátleho doprovodí také promítání fotografií Karla Cudlína z natáčení jednotlivých dílů.

Tuning (režie: JQr)
V tuzemských končinách jde o početný kmen těch, kteří se nespokojí s klasickým vzezřením svých vozů. Od šachovnicových samolepek, liščích ocasů na anténách přes zatmavení skel, výfukové koncovky či doplňky upevňované na karoserii, až po výkonnostní tuning, jež zařídí co nejnižší váhu a co nejvyšší výkon. Kategorií je celá řada a této snaze o odlišení se na silnici se již přizpůsobují i samotné automobilky.

meatheads-nahled Meatheads (režie: Petr Hátle)
I když se u nás s termínem Meatheads setkáte spíš zřídka, angličtina takhle krásně pojmenovala kmen těch, kteří to s činkami myslí skutečně vážně. Ať už jde o kulturisty, liftery či silovkáře a nebo u nás zatím nejméně rozšířené vyznavače tzv. funkčních tréninků. Všechny spojuje touha se pořád vyvíjet a dávat na odiv svou identitu závisející na rostoucích svalech i zkušenostech.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru