Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na náplavkách se lidé opíjí, nenosí respirátory a AntiCovid hlídky čelí posměškům, stěžuje si magistrát
Klid na náplavce před páteční bouří. Foto: Jan Puci

Na náplavkách se lidé opíjí, nenosí respirátory a AntiCovid hlídky čelí posměškům, stěžuje si magistrát

Nedodržování rozestupů, nenošení respirátorů a popíjení alkoholu. Na tisíc porušení protiepidemických opatření napočítaly v pátek hlídky AntiCovid týmu pražského magistrátu. Hlídky fungují dva týdny a úřad si stěžuje, že řada lidí nedodržuje protipandemická opatření.  

„Na party režim ještě není vhodná doba. Ještě vytrvejte a buďte zodpovědní. Právě díky zodpovědnosti většiny Pražanů bývá jinak hlavní město v protiepidemickém sytému oproti jiným krajům lépe hodnoceno,“ uvedl v tiskové zprávě pražský magistrát.

„Hloučky lidí u výdejních okének a celkově velká koncentrace lidí, že chvílemi nebylo možné na náplavkách ani projít. Hodně podnapilých lidí a nechuť k dodržování protiepidemických opatření,“ hlásily všechny páteční hlídky AntiCovid týmu pražských náplavek.

Zejména odpolední slunečné počasí přilákalo na náplavky spoustu lidí. Podle magistrátu odhadem až tisíc lidí protiepidemické opatření ignorovalo. V jednom případě agresivního podnapilého člověka zpacifikovala hlídka městské policie.

Anketa

Měli by mít lidé v Praze zakryté dýchací cesty i při rekreačním sportování (sportovní chůze, jízda na kole, běh)?

30.2%
(30.2%)
69.8%
(69.8%)
„Chápu, že už mají lidé zákazů a restrikcí plné zuby. Nikomu z nás to nevyhovuje, ale apeluji přesto na všechny, pokud půjdete o víkendu na náplavky, zkuste prosím dodržovat rozestupy, respirátory a nepopíjet všude alkohol. Na party režim to totiž opravdu ještě není,“ vyzval k dodržování základních pravidel pražský radní Jan Chabr.

Nejhorší situace podle něj byla v pátek na náplavkách na novoměstském břehu. „Bylo tam mnoho lidí velmi podnapilých, a upozornění většina ignorovala. Pokud už na upozornění reagovali, tak spíše verbálně agresivně. Po 17. hodině zde bylo přes tisíc lidí,“ sdělil.

Klidná situace nebyla ani na smíchovské straně náplavky, kde bylo upozorněno 227 lidí na nutnost nošení respirátoru. Zde ale lidé na upozornění k nošení respirátorů povětšinou reagovali kladně, pár výjimek s posměšky.


Autor: Karel Netolický

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru