Dnes Úterý - zatazeno 18°C
Zítra Středa - skorojasno 22°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na náplavkách se lidé opíjí, nenosí respirátory a AntiCovid hlídky čelí posměškům, stěžuje si magistrát
Klid na náplavce před páteční bouří. Foto: Jan Puci

Na náplavkách se lidé opíjí, nenosí respirátory a AntiCovid hlídky čelí posměškům, stěžuje si magistrát

Nedodržování rozestupů, nenošení respirátorů a popíjení alkoholu. Na tisíc porušení protiepidemických opatření napočítaly v pátek hlídky AntiCovid týmu pražského magistrátu. Hlídky fungují dva týdny a úřad si stěžuje, že řada lidí nedodržuje protipandemická opatření.  

„Na party režim ještě není vhodná doba. Ještě vytrvejte a buďte zodpovědní. Právě díky zodpovědnosti většiny Pražanů bývá jinak hlavní město v protiepidemickém sytému oproti jiným krajům lépe hodnoceno,“ uvedl v tiskové zprávě pražský magistrát.

„Hloučky lidí u výdejních okének a celkově velká koncentrace lidí, že chvílemi nebylo možné na náplavkách ani projít. Hodně podnapilých lidí a nechuť k dodržování protiepidemických opatření,“ hlásily všechny páteční hlídky AntiCovid týmu pražských náplavek.

Zejména odpolední slunečné počasí přilákalo na náplavky spoustu lidí. Podle magistrátu odhadem až tisíc lidí protiepidemické opatření ignorovalo. V jednom případě agresivního podnapilého člověka zpacifikovala hlídka městské policie.

Anketa

Měli by mít lidé v Praze zakryté dýchací cesty i při rekreačním sportování (sportovní chůze, jízda na kole, běh)?

30.2%
(30.2%)
69.8%
(69.8%)
„Chápu, že už mají lidé zákazů a restrikcí plné zuby. Nikomu z nás to nevyhovuje, ale apeluji přesto na všechny, pokud půjdete o víkendu na náplavky, zkuste prosím dodržovat rozestupy, respirátory a nepopíjet všude alkohol. Na party režim to totiž opravdu ještě není,“ vyzval k dodržování základních pravidel pražský radní Jan Chabr.

Nejhorší situace podle něj byla v pátek na náplavkách na novoměstském břehu. „Bylo tam mnoho lidí velmi podnapilých, a upozornění většina ignorovala. Pokud už na upozornění reagovali, tak spíše verbálně agresivně. Po 17. hodině zde bylo přes tisíc lidí,“ sdělil.

Klidná situace nebyla ani na smíchovské straně náplavky, kde bylo upozorněno 227 lidí na nutnost nošení respirátoru. Zde ale lidé na upozornění k nošení respirátorů povětšinou reagovali kladně, pár výjimek s posměšky.


Autor: Karel Netolický

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru