dnes
Čtvrtek - snih-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Na náměstích v centru se rozlévala tradiční rybí polévka, dorazil i baron Hlad
Rozdávání polévky na Václavském náměstí. Foto: Jan Puci

Na náměstích v centru se rozlévala tradiční rybí polévka, dorazil i baron Hlad

Na Staroměstském a na Václavském náměstí v centru Prahy dnes rozlévali zástupci radnice tradiční rybí polévku. O polévku, do které letos kuchaři přidali koňak a karamel, byl velký zájem. Přišli ji ochutnat nejen lidé bez domova, ale i turisté a Pražané. U stánků na Staroměstském náměstí byla už před začátkem v 11 hodin fronta asi dvou stovek zájemců. Polévka se rozdávala zhruba dvě hodiny.

„Na polévku chodíme každý rok, patří to ke svátkům. Je to příjemný zvyk,“ řekla ČTK seniorka na Staroměstském náměstí. Další návštěvnice se těšila především na to, že ochutná jiný recept, než podle jakého vaří rybí polévku doma. „Jsem zvědavá, jak to bude chutnat, je to takové nezvyklé,“ řekla ČTK.

rozdavani-polevky-v-centru-prahy-nahled

Rozdávání polévky na Staroměstském náměstí

Na Staroměstském náměstí polévku rozléval pražský primátor Tomáš Hudeček a někteří radní. Připraveno bylo 2000 porcí.

„Od té doby, co jsem v zastupitelstvu, sem chodím každý rok s tím, že napřed jsem zde polívku jedl, pak jsem ji rozléval a dnes ji mám i takto na starosti,“ řekl novinářům Hudeček, který považuje rozlévání polévky i za dobrou příležitost k tomu, aby Pražanům popřál hezké svátky. Mezi lidmi čekajícími na polévku chodil i baron Hlad.

baron-hlad-nahled

Baron Hlad

Základem polévky byl vývar připravený z 300 kilogramů kaprů a 50 kilogramů rybích hlav. V polévce bylo přes 100 kilogramů kořenové zeleniny a téměř tři litry koňaku, jikry, mlíčí a karamel.

Další tisícovka porcí byla připravena ve spodní částí Václavského náměstí, kde rybí polévku rozléval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Také tam stála ještě kolem poledne fronta asi 50 lidí. Praha 1 zároveň připravila vlastní rybí polévku na Kampě.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru