dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Na náměstí setnuli hlavu Kalouskovi a Nečasovi
Skupina historického šermu popravila na pódiu figuríny znázorňující vládní politiky. Foto: Jindřich Dvořák

Na náměstí setnuli hlavu Kalouskovi a Nečasovi

Na Václavském náměstí se v neděli po obědě konala demonstrace požadující okamžitý odchod vlády Petra Nečase. Sešly se stovky nespokojených lidí, dorazil i senátor Tomio Okamura a producent Jiří Pomeje. Na pódiu proběhla symbolická poprava figurín, které symbolizovaly „zločinné politiky“.

Popravu provedla skupina historického šermu. Jedna z figurín představovala ministra financí Miroslava Kalouska. O hlavu přišel ministr proto, že špatně „hlídal královskou pokladnu, která je proděravělá“. Další figuríny popravených znázorňovaly premiéra Petra Nečase a anonymního uplácejícího kmotra.

Na demonstraci dorazilo několik stovek lidí. Většina z nich měla připnuté trikolóry a někteří protestující si přinesli transparenty. Častým nápisem na nich bylo: Stydím se za vládu a prezidenta ČR a chci jejich demisi.

Vystoupili Pomeje a Okamura

Na pódiu se vystřídalo několik řečníků. Na vládu hřímal například nezávislý senátor Tomio Okamura či herec a producent Jiří Pomeje.

Pod nimi sledoval z plakátu demonstranty  Miroslav Kalousek. Byl u něj nápis „Patřím do basy! Soustavně zadlužuji občany České republiky.“

Shromáždění s názvem Soumrak kmotrů organizovala Holešovská výzva. Ta protestuje proti současné vládě a zároveň požaduje ustanovení občanské vlády a přímou demokracii.

Aby se zvýšil počet demonstrantů, byl ráno vypraven speciální vlak z Ostravy. Tam do něj ale nastoupilo jen šestnáct lidí. 

Na demonstraci bylo potvrzeno, že v pondělí v osm hodin ráno začíná blokáda Úřadu vlády na nábřeží Edvarda Beneše.

Demonstrace Soumrak kmotrů


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru