dnes
Čtvrtek - skorojasno
21°C
zítra
Pátek - polojasno
17°C
pozítří
Sobota - skorojasno
17°C
Na náměstí Republiky začaly jarní trhy, letos uvidíte i tkalcovský stav
Na jarní tržiště navážou od 28. března do 19. dubna velikonoční trhy. Foto: archiv PCT

Na náměstí Republiky začaly jarní trhy, letos uvidíte i tkalcovský stav

Náměstí Republiky rozkvetlo barvami a nabízí atmosféru jara v centru města. Návštěvníci najdou ve stáncích tradiční pochutiny a drobné rukodělné dárky. Součástí vyzdobeného tržiště bude i tkalcovský stav. Jarní trhy potrvají do středy 18. března.

Tržiště na náměstí Republiky nabízí v téměř třech desítkách prodejních stánků dárkové předměty českých řemeslníků se zaměřením na lidová a tradiční řemesla. K prodeji jsou řezbářské výrobky, ručně dělané dečky i šperky.

K občerstvení připraujíí stánkaři horké i studené nápoje, pokrmy z grilu, nebo například selské brambory, klasické české buchty, preclíky a perníčky.

Poprvé jesoučástí tržiště také tkalcovský stav, kde bude přímo na místě tkadlec předvádět svoji práci. Návštěvníci tak mohou vidět ukázky starého řemesla přímo v centru dění. K prodeji jsou ručně tkané výrobky, jako jsou tašky, čepice, šály, plédy a další výtvory.


Vakcinace psů a koček v Praze 13

Včera ve 20:20

Ve čtvrtek 16. dubna proběhne od 17 do 18:30 hodin před Kulturním domem Mlejn, Kovářova 4, každoroční vakcinace proti vzteklině i dalším nákazám.

Praha 4 dál dezinfikuje hřiště, sportoviště a další vybavení

Včera v 15:04

Dezinfekce mobiliáře, dětských hřišť, sportovišť a jiného vybavení ve správě městské části Praha 4 pokračuje. Dezinfikováno již bylo několik set laviček v parku na náměstí Generála Kutlvašra, pěší zóna Jivenská, na vrchu Kapitol, v parku na Jezerce, v parku na Pankráci, pěší zóna Štúrova, parčík...

Praha 10 má nová distribuční místa pro ochranné prostředky

Včera v 09:25

Obyvatelé Prahy 10, kteří postrádají ochranné prostředky, mají možnost využít devíti distribučních míst. Výdej zejména roušek a dezinfekce zajišťují v určených dnech a časech instituce spolupracující s radnicí. Pro organizace, podnikatele a společenství vlastníků jednotek (SVJ) pak zřídila městská...

Praha 10 hledá svou dominantu

6. dubna 2020 v 11:31

Městská část pokračuje v hledání své dominanty. Budovu či místo, které pro ně symbolizují Prahu 10, vybírají na sociálních sítích sami občané. Z návrhů, které už poslali, postoupilo osm nejčastějších do týdenního „play – off“. To odstartovalo dnes, v neděli 12. dubna večer bude...

Tisíc litrů dezinfekce v Praze 13

3. dubna 2020 ve 13:19

Praze 13 se podařilo zajistit dalších 1000 litrů dezinfekčního prostředku Anti-COVID.

Další články
Nahoru