Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - snih 3°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na náměstí Republiky začaly jarní trhy, letos uvidíte i tkalcovský stav
Na jarní tržiště navážou od 28. března do 19. dubna velikonoční trhy. Foto: archiv PCT

Na náměstí Republiky začaly jarní trhy, letos uvidíte i tkalcovský stav

Náměstí Republiky rozkvetlo barvami a nabízí atmosféru jara v centru města. Návštěvníci najdou ve stáncích tradiční pochutiny a drobné rukodělné dárky. Součástí vyzdobeného tržiště bude i tkalcovský stav. Jarní trhy potrvají do středy 18. března.

Tržiště na náměstí Republiky nabízí v téměř třech desítkách prodejních stánků dárkové předměty českých řemeslníků se zaměřením na lidová a tradiční řemesla. K prodeji jsou řezbářské výrobky, ručně dělané dečky i šperky.

K občerstvení připraujíí stánkaři horké i studené nápoje, pokrmy z grilu, nebo například selské brambory, klasické české buchty, preclíky a perníčky.

Poprvé jesoučástí tržiště také tkalcovský stav, kde bude přímo na místě tkadlec předvádět svoji práci. Návštěvníci tak mohou vidět ukázky starého řemesla přímo v centru dění. K prodeji jsou ručně tkané výrobky, jako jsou tašky, čepice, šály, plédy a další výtvory.


Rekonstrukce Polikliniky Pod Marjánkou. Ptejte se radní

26. ledna 2021 v 16:50

K plánované rekonstrukci polikliniky na Břevnově se stále může veřejnost vyjádřit. Na dotazy bude zítra odpovídat radní pro strategický rozvoj Eva Smutná přímo v budově polikliniky.

Praha 6: Nápad pro Šestku prodloužen do února

25. ledna 2021 ve 12:54

V listopadu loňského roku vyhlásila Praha 6 již čtvrtý ročník Nápadu pro Šestku. V projektu participativního rozpočtu je připraveno 5 000 000 korun na nápady veřejnosti, která se tímto může podílet na úpravách veřejného prostoru v šesté městské části.

První fáze Rezidence Neklanka se dočkala kolaudace

25. ledna 2021 v 11:59

Developerská společnost Geosan Development dokončila výstavbu dvou bytových domů v první fázi rezidenčního projektu Rezidence Neklanka. Ty se nacházejí přímo u hranice lesa mezi původní vilovou zástavbou v Radlicích v Praze 5, což je necelých pět minut jízdy od Anděla. Všech 31 bytů v dispozicích...

Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

Další články
Nahoru