dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Náměstí Republiky rozezní bubenický flashmob
Bubenické flasmoby se konají na různých místech světa. Foto: videopozvánka akce

Náměstí Republiky rozezní bubenický flashmob

V pátek 26. září se na Náměstí Republiky uskuteční v 17:30 hodin bubenický flashmob. Cílem happeningu je podpořit Mezinárodní kampaň za zákaz jaderných zbraní, která usiluje o vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní.

Flashmob

Flashmob je blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě. Spojuje je nějaká společná myšlenka.

„Vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní podporují tři čtvrtiny zemí na světě a cílem naší kampaně je dosáhnout toho, aby tento návrh podpořila i Česká republika,“ uvedla Táňa Bednářová, předsedkyně mezinárodní humanistické organizace Svět bez válek a násilí.

„Kampaň za zákaz jaderných zbraní podporují například i herec Jan Budař, písničkář Vlasta Redl nebo hudebník Miloš Vacík se svou skupinou Tam Tam Batucada, kteří se i bubenického flashmobu na Náměstí Republiky přímo aktivně zúčastní, “ dodala.

Dana Feminová z organizačního týmu ještě upřesňuje: „Zveme všechny, kdo nesouhlasí s tím, že Česká republika hlasovala v OSN proti vzniku úmluvy o zákazu jaderných zbraní, aby v pátek 26. září v podvečer vzali svůj buben nebo jiný nástroj a přišli na Náměstí Republiky připojit svůj hlas za jaderné odzbrojení."

Sraz pro všechny bubeníky je v 17 hodin před Obecním domem.

Videopozvánka na akci:


Další články
Nahoru