Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na náměstí před pražským magistrátem poletovaly bankovky zdravotního turisty
Strážník předává nalezené bankovky. Foto: MP Praha

Na náměstí před pražským magistrátem poletovaly bankovky zdravotního turisty

V centru města narazila v neděli odpoledne hlídka pražských strážníků na poletující bankovky. Peníze po chvíli skončily, kde měly, u jejich majitele.

Když hlídka městské policie projížděla v neděli náměstím France Kafky u sídla pražského magistrátu, všimla si bankovek poletujících po vozovce.

„Informaci o nálezu hotovosti ve výši 1 600 korun strážníci ihned předali na operační středisko a chvíli zůstali na místě, kdyby se k penězům někdo přihlásil,“ uvedla mluvčí strážníků (MP Praha) Irena Seifertová.

Asi po třech minutách se v ulici objevil mladý muž ve žluté mikině a bylo zřejmé, že něco hledá, proto ho hlídka oslovila. Mladík odpověděl, že ztratil peníze.

Ty mu měly zřejmě vypadnout z kapsy poté, co si z ní vyndával mobilní telefon. V Praze byl kvůli lékařskému zákroku a následující den se měl vracet do své země.

Zdravotní turista dále sdělil, z jakého bankomatu ve vedlejší Kaprově ulici peníze vybral, uvedl složení bankovek a vše navíc doložil výpisem z internetového bankovnictví.

„Díky všem předloženým důkazům nebylo pochyb, že se jedná o majitele peněz, proto strážníci pětadvacetiletému cizinci jeho hotovost vrátili,“ dodala Seiferotvá.


Autor: Jan Puci

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru