Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na náměstí před pražským magistrátem poletovaly bankovky zdravotního turisty
Strážník předává nalezené bankovky. Foto: MP Praha

Na náměstí před pražským magistrátem poletovaly bankovky zdravotního turisty

V centru města narazila v neděli odpoledne hlídka pražských strážníků na poletující bankovky. Peníze po chvíli skončily, kde měly, u jejich majitele.

Když hlídka městské policie projížděla v neděli náměstím France Kafky u sídla pražského magistrátu, všimla si bankovek poletujících po vozovce.

„Informaci o nálezu hotovosti ve výši 1 600 korun strážníci ihned předali na operační středisko a chvíli zůstali na místě, kdyby se k penězům někdo přihlásil,“ uvedla mluvčí strážníků (MP Praha) Irena Seifertová.

Asi po třech minutách se v ulici objevil mladý muž ve žluté mikině a bylo zřejmé, že něco hledá, proto ho hlídka oslovila. Mladík odpověděl, že ztratil peníze.

Ty mu měly zřejmě vypadnout z kapsy poté, co si z ní vyndával mobilní telefon. V Praze byl kvůli lékařskému zákroku a následující den se měl vracet do své země.

Zdravotní turista dále sdělil, z jakého bankomatu ve vedlejší Kaprově ulici peníze vybral, uvedl složení bankovek a vše navíc doložil výpisem z internetového bankovnictví.

„Díky všem předloženým důkazům nebylo pochyb, že se jedná o majitele peněz, proto strážníci pětadvacetiletému cizinci jeho hotovost vrátili,“ dodala Seiferotvá.


Autor: Jan Puci

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru