Dnes Pondělí - oblacno 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na náměstí před pražským magistrátem poletovaly bankovky zdravotního turisty
Strážník předává nalezené bankovky. Foto: MP Praha

Na náměstí před pražským magistrátem poletovaly bankovky zdravotního turisty

V centru města narazila v neděli odpoledne hlídka pražských strážníků na poletující bankovky. Peníze po chvíli skončily, kde měly, u jejich majitele.

Když hlídka městské policie projížděla v neděli náměstím France Kafky u sídla pražského magistrátu, všimla si bankovek poletujících po vozovce.

„Informaci o nálezu hotovosti ve výši 1 600 korun strážníci ihned předali na operační středisko a chvíli zůstali na místě, kdyby se k penězům někdo přihlásil,“ uvedla mluvčí strážníků (MP Praha) Irena Seifertová.

Asi po třech minutách se v ulici objevil mladý muž ve žluté mikině a bylo zřejmé, že něco hledá, proto ho hlídka oslovila. Mladík odpověděl, že ztratil peníze.

Ty mu měly zřejmě vypadnout z kapsy poté, co si z ní vyndával mobilní telefon. V Praze byl kvůli lékařskému zákroku a následující den se měl vracet do své země.

Zdravotní turista dále sdělil, z jakého bankomatu ve vedlejší Kaprově ulici peníze vybral, uvedl složení bankovek a vše navíc doložil výpisem z internetového bankovnictví.

„Díky všem předloženým důkazům nebylo pochyb, že se jedná o majitele peněz, proto strážníci pětadvacetiletému cizinci jeho hotovost vrátili,“ dodala Seiferotvá.


Autor: Jan Puci

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru