dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Na náměstí se zastaví Kavárna POTMĚ, ve které nic neuvidíte
Kavárna POTMĚ se vrací na náměstí Republiky už několik let. Foto: Dominik Herr

Na náměstí se zastaví Kavárna POTMĚ, ve které nic neuvidíte

Světluščí Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují v absolutní tmě nevidomí kavárníci, zahájí slavnostně svůj provoz pondělí 5. června ve 12.30 hodin na náměstí Republiky v Praze. Vítat hosty ve světě zvuků, chutí a vůní bude až do 22. června. Kromě osvěžujících nápojů a zmrzliny se mohou těšit návštěvníci na koncert relaxační hudby od nevidomých muzikantů nebo si vyzkoušet potmě stavění z kostek. 

Kavárna POTMĚ

Je místem, kde se role vidících a nevidomých na chvíli vymění. V úplně zatemněném prostoru se vašima očima stanou nevidomí. Usadí vás ke stolu, obslouží a připraví vám kávu nebo jiný nápoj, jaký jste ještě neviděli. Nevidomí jsou těmi, kteří nabízejí svoji pomoc vidícím, a na které se můžete při pohybu ve tmě spolehnout. Kavárna POTMĚ funguje od roku 2006 a od té doby ji navštívilo více než 50 000 lidí.  Šestým rokem existuje i její mobilní verze v zatemněném autobusu, který putuje od jara do podzimu Českou republikou. Autobusovou tour naleznete na webu www.svetluska.net.

„Neřešte hubnutí do plavek a přijďte si osladit život do Kavárny POTMĚ. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím Světlušky nevidomé, a tak vám jistě bude chutnat, i pokud si ve tmě nedopatřením osladíte kávu o trochu víc. Bez výčitek si můžete dopřát i několik kopečků výtečné světluščí zmrzliny,“ láká k návštěvě kavárny Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který v rámci sbírky Světluška projekt Kavárna POTMĚ organizuje. 

Otevírací doba Kavárny POTMĚ je 10 až 21 hodin, s pauzou od 15 do 16 hodin. Vstupné činí 140 korun, v ceně je kromě netradičního zážitku již zahrnut jeden nápoj nebo zmrzlina, hrneček s logem Světlušky a světluščí magnet na památku.

Výtěžek z Kavárny POTMĚ putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem i dospělým na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit.

Doprovodný program Kavárny POTMĚ

  • 5. 6. 2017 slavnostní zahájení na náměstí Republiky ve 12.30 – vystoupení nevidomých hudebníků Blanky Janečkové, Aleny Terezie Vítek a Radka Žaluda
  • 9. 6. 2017 od 16 hod. vystoupení nevidomých muzikantů Ráchel Skleničkové, Jakuba Blažka a Tomáše Hájíčka – relaxační hudba z aplikace Relaxuj potmě
  • Kdo si hraje potmě, nezlobí aneb složte si uvnitř kavárny model z LEGA
  • Ochutnávka limitované edice Vína pro Světlušku od Vinařství Volařík

Další články
Nahoru