Dnes Úterý - skorojasno 15°C
Zítra Středa - prehanky-dest 15°C
Úterý 20. 4. 2021
Svátek má Marcela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na náměstí Míru začala sbírka pro domácí mazlíčky, potrvá do 19. prosince
Vedení Prahy 2 v čele se starostkou Janou Černochovou (v popředí) zahájilo charitativní sbírku. Foto: PP

Na náměstí Míru začala sbírka pro domácí mazlíčky, potrvá do 19. prosince

Praha 2 se letos potřetí připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. Dnes odpoledne zahájila na náměstí Míru u žlutého kontejneru starostka Jana Černochová (spolu s dalšími členy vedení městské části) charitativní sbírku psího krmiva, hraček a dalších potřeb pro domácí mazlíčky. Letos se hodí i dezinfekce.

Nepřehlédnutelný oranžový kontejner stojí zhruba dvacet metrů od vánočního stromu, který zdobí střed náměstí. Do kontejneru je možné vhazovat i přáníčka pro pejsky a kočičky.

Sbírka bude ukončena v sobotu 19. prosince večer a následující ráno pracovníci úřadu městské části společně s radními darované předměty rozvezou přímo do útulků v Libni, Bohnicích a také v Lysé nad Labem.

Světový den štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.

„Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která se do projektu zapojila. Rok od roku lidé přinášejí víc dárků. Minulý rok jsme už rozváželi dary ze sbírky nákladním autem. Pro mne je to jasné znamení, že na Dvojce žijí lidé s velkým srdcem a doufám, že v téhle tradici se tu bude ještě dlouho pokračovat. Předem děkuji všem, kteří se do sbírky pro opuštěná zvířata zapojí i tentokrát,“ řekla starostka Jana Černochová.

giving-tuesday

giving-tuesday1


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

18. dubna 2021 v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než jedenáct milionů korun – přesně pak 11,34 milionů korun – takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Další články
Nahoru