Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na náměstí Míru začala sbírka pro domácí mazlíčky, potrvá do 19. prosince
Vedení Prahy 2 v čele se starostkou Janou Černochovou (v popředí) zahájilo charitativní sbírku. Foto: PP

Na náměstí Míru začala sbírka pro domácí mazlíčky, potrvá do 19. prosince

Praha 2 se letos potřetí připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. Dnes odpoledne zahájila na náměstí Míru u žlutého kontejneru starostka Jana Černochová (spolu s dalšími členy vedení městské části) charitativní sbírku psího krmiva, hraček a dalších potřeb pro domácí mazlíčky. Letos se hodí i dezinfekce.

Nepřehlédnutelný oranžový kontejner stojí zhruba dvacet metrů od vánočního stromu, který zdobí střed náměstí. Do kontejneru je možné vhazovat i přáníčka pro pejsky a kočičky.

Sbírka bude ukončena v sobotu 19. prosince večer a následující ráno pracovníci úřadu městské části společně s radními darované předměty rozvezou přímo do útulků v Libni, Bohnicích a také v Lysé nad Labem.

Světový den štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.

„Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která se do projektu zapojila. Rok od roku lidé přinášejí víc dárků. Minulý rok jsme už rozváželi dary ze sbírky nákladním autem. Pro mne je to jasné znamení, že na Dvojce žijí lidé s velkým srdcem a doufám, že v téhle tradici se tu bude ještě dlouho pokračovat. Předem děkuji všem, kteří se do sbírky pro opuštěná zvířata zapojí i tentokrát,“ řekla starostka Jana Černochová.

giving-tuesday

giving-tuesday1


Autor: red

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Další články
Nahoru