Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na náměstí Míru začala sbírka pro útulky, loni dárci naplnili kontejner devětkrát
Členové vedení radnice Prahy 2 zahajují sbírku na náměstí Míru. Foto: P2

Na náměstí Míru začala sbírka pro útulky, loni dárci naplnili kontejner devětkrát

Praha 2 se letos už popáté v řadě připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. I letos radnice pořádá charitativní sbírku krmiva, hraček a dalších potřeb pro zvířecí útulky. Oranžový sběrný kontejner je umístěn na náměstí Míru. Loni ho dárci během necelých tří týdnů zaplnili devětkrát.

Sbírku včera odpoledne zahájila druhé městské části Alexandra Udženija (ODS) společně s radními Janem Kolářem (ANO), Tomášem Halvou (TOP 09), Jaroslavem Šolcem (ODS) a Jitkou Urbánkovou (ANO).

Do kontejneru mohou lidé až do soboty 17. prosince vhazovat granule, konzervy, pamlsky, pelíšky, kloubní výživu, misky, podestýlky pro kočky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Pracovníci útulků prosí, aby darované věci byly nové, nikoli použité. Je to z důvodu ochrany zdraví zvířat.

Loni zaplnili dárci kontejner devětkrát, předloni sedmkrát. Zástupci radnice dárky rozvezou v neděli 18. prosince do psích útulků v Lysé nad Labem a pražské Libni a do kočičího útulku v pražských Bohnicích.

„Jsme první městská část, která začala tímto způsobem pomáhat útulkům. Během adventu nemáme myslet jen na lidi, ale i na domácí mazlíčky. Těší mě, že lidé každý rok nosí tolik věcí, pro útulky je to obrovská pomoc, s dary vydrží na dlouhou dobu,“ sdělila starostka Udženija.


Autor: puc

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru