Dnes Neděle - skorojasno 0°C
Zítra Pondělí - snih 2°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na náměstí Míru začala sbírka pro útulky, loni dárci naplnili kontejner devětkrát
Členové vedení radnice Prahy 2 zahajují sbírku na náměstí Míru. Foto: P2

Na náměstí Míru začala sbírka pro útulky, loni dárci naplnili kontejner devětkrát

Praha 2 se letos už popáté v řadě připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. I letos radnice pořádá charitativní sbírku krmiva, hraček a dalších potřeb pro zvířecí útulky. Oranžový sběrný kontejner je umístěn na náměstí Míru. Loni ho dárci během necelých tří týdnů zaplnili devětkrát.

Sbírku včera odpoledne zahájila druhé městské části Alexandra Udženija (ODS) společně s radními Janem Kolářem (ANO), Tomášem Halvou (TOP 09), Jaroslavem Šolcem (ODS) a Jitkou Urbánkovou (ANO).

Do kontejneru mohou lidé až do soboty 17. prosince vhazovat granule, konzervy, pamlsky, pelíšky, kloubní výživu, misky, podestýlky pro kočky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Pracovníci útulků prosí, aby darované věci byly nové, nikoli použité. Je to z důvodu ochrany zdraví zvířat.

Loni zaplnili dárci kontejner devětkrát, předloni sedmkrát. Zástupci radnice dárky rozvezou v neděli 18. prosince do psích útulků v Lysé nad Labem a pražské Libni a do kočičího útulku v pražských Bohnicích.

„Jsme první městská část, která začala tímto způsobem pomáhat útulkům. Během adventu nemáme myslet jen na lidi, ale i na domácí mazlíčky. Těší mě, že lidé každý rok nosí tolik věcí, pro útulky je to obrovská pomoc, s dary vydrží na dlouhou dobu,“ sdělila starostka Udženija.


Autor: puc

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru