Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na náměstí Míru začala sbírka pro útulky, loni dárci naplnili kontejner devětkrát
Členové vedení radnice Prahy 2 zahajují sbírku na náměstí Míru. Foto: P2

Na náměstí Míru začala sbírka pro útulky, loni dárci naplnili kontejner devětkrát

Praha 2 se letos už popáté v řadě připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. I letos radnice pořádá charitativní sbírku krmiva, hraček a dalších potřeb pro zvířecí útulky. Oranžový sběrný kontejner je umístěn na náměstí Míru. Loni ho dárci během necelých tří týdnů zaplnili devětkrát.

Sbírku včera odpoledne zahájila druhé městské části Alexandra Udženija (ODS) společně s radními Janem Kolářem (ANO), Tomášem Halvou (TOP 09), Jaroslavem Šolcem (ODS) a Jitkou Urbánkovou (ANO).

Do kontejneru mohou lidé až do soboty 17. prosince vhazovat granule, konzervy, pamlsky, pelíšky, kloubní výživu, misky, podestýlky pro kočky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Pracovníci útulků prosí, aby darované věci byly nové, nikoli použité. Je to z důvodu ochrany zdraví zvířat.

Loni zaplnili dárci kontejner devětkrát, předloni sedmkrát. Zástupci radnice dárky rozvezou v neděli 18. prosince do psích útulků v Lysé nad Labem a pražské Libni a do kočičího útulku v pražských Bohnicích.

„Jsme první městská část, která začala tímto způsobem pomáhat útulkům. Během adventu nemáme myslet jen na lidi, ale i na domácí mazlíčky. Těší mě, že lidé každý rok nosí tolik věcí, pro útulky je to obrovská pomoc, s dary vydrží na dlouhou dobu,“ sdělila starostka Udženija.


Autor: puc

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru