Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na náměstí Míru si Praha 2 připomenula Den válečných veteránů
Starostka Jana Černochová a farář kostela sv. Ludmily Jakub Berka věnovali veteránům a vojákům tichou modlitbu. Foto: P2

Na náměstí Míru si Praha 2 připomenula Den válečných veteránů

Letošní, v pořadí již šestý ročník vzpomínkové akce proběhl kvůli vládním protikoronavirovým opatřením o poznání skromněji, na významu vzpomínky to ale vůbec neubralo.

Na náměstí Míru přicházeli lidé všech generací a do klopy si dávali kvítek vlčího máku. Mnozí z nich využili i nabídky radnice a umístili svůj křížek na již tradiční pietní místo před kostelem sv. Ludmily nebo věnovali veteránům a vojákům tichou modlitbu uvnitř kostela.
Uctít památku těch, kteří nasazovali životy za naši zemi a poklonit se padlým přišli dnes i představitelé dvojkové radnice, starostka Jana Černochová (ODS) společně s radními.

„Rozhodli jsme se uspořádat komorní pietu, nechtěli jsme úplně rezignovat na připomínku tohoto slavnostního dne. Na náměstí Míru přišly děti z mateřských školek, které se dozvěděly, co je to dnes za svátek. Dostaly vlčí mák a namalovaly obrázky vlčích máků. Radnice bude obrázky posílat vojákům, kteří působí v zahraničních operací,“ řekla starostka Jana Černochová.

maky-2020


Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru