Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na náměstí Míru si Praha 2 připomenula Den válečných veteránů
Starostka Jana Černochová a farář kostela sv. Ludmily Jakub Berka věnovali veteránům a vojákům tichou modlitbu. Foto: P2

Na náměstí Míru si Praha 2 připomenula Den válečných veteránů

Letošní, v pořadí již šestý ročník vzpomínkové akce proběhl kvůli vládním protikoronavirovým opatřením o poznání skromněji, na významu vzpomínky to ale vůbec neubralo.

Na náměstí Míru přicházeli lidé všech generací a do klopy si dávali kvítek vlčího máku. Mnozí z nich využili i nabídky radnice a umístili svůj křížek na již tradiční pietní místo před kostelem sv. Ludmily nebo věnovali veteránům a vojákům tichou modlitbu uvnitř kostela.
Uctít památku těch, kteří nasazovali životy za naši zemi a poklonit se padlým přišli dnes i představitelé dvojkové radnice, starostka Jana Černochová (ODS) společně s radními.

„Rozhodli jsme se uspořádat komorní pietu, nechtěli jsme úplně rezignovat na připomínku tohoto slavnostního dne. Na náměstí Míru přišly děti z mateřských školek, které se dozvěděly, co je to dnes za svátek. Dostaly vlčí mák a namalovaly obrázky vlčích máků. Radnice bude obrázky posílat vojákům, kteří působí v zahraničních operací,“ řekla starostka Jana Černochová.

maky-2020


Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru