Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Pátek 25. 6. 2021
Svátek má Ivan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na náměstí Míru si Praha 2 připomenula Den válečných veteránů
Starostka Jana Černochová a farář kostela sv. Ludmily Jakub Berka věnovali veteránům a vojákům tichou modlitbu. Foto: P2

Na náměstí Míru si Praha 2 připomenula Den válečných veteránů

Letošní, v pořadí již šestý ročník vzpomínkové akce proběhl kvůli vládním protikoronavirovým opatřením o poznání skromněji, na významu vzpomínky to ale vůbec neubralo.

Na náměstí Míru přicházeli lidé všech generací a do klopy si dávali kvítek vlčího máku. Mnozí z nich využili i nabídky radnice a umístili svůj křížek na již tradiční pietní místo před kostelem sv. Ludmily nebo věnovali veteránům a vojákům tichou modlitbu uvnitř kostela.
Uctít památku těch, kteří nasazovali životy za naši zemi a poklonit se padlým přišli dnes i představitelé dvojkové radnice, starostka Jana Černochová (ODS) společně s radními.

„Rozhodli jsme se uspořádat komorní pietu, nechtěli jsme úplně rezignovat na připomínku tohoto slavnostního dne. Na náměstí Míru přišly děti z mateřských školek, které se dozvěděly, co je to dnes za svátek. Dostaly vlčí mák a namalovaly obrázky vlčích máků. Radnice bude obrázky posílat vojákům, kteří působí v zahraničních operací,“ řekla starostka Jana Černochová.

maky-2020


Zastupitelé Prahy 2 se seznámili s bezpečnostní situací v městské části

Včera ve 22:55

Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém pondělním zasedání seznámili s bezpečnostní situací v této městské části. Své bilanční zprávy jim předložili zástupci Policie ČR, Městské policie a Hasičského záchranného sboru Praha. Policejní statistiky za rok 2020 ukazují, že počty přestupků, správních deliktů...

Ocenění in memoriam pro Milana Knoblocha

Včera ve 12:52

Milan Knobloch byl oceněn in memoriam medailí Nadace Bohuslava Martinů. Medaili převzala na slavnostním aktu v úterý 22. června vdova po výtvarníkovi, paní Alena Knoblochová Knotková. Sochař sejmul posmrtnou masku při převozu skladatelových ostatků do Čech, je autorem památníku v Poličce a...

Koncem září se otevře dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže na rok 2022

22. června 2021 v 09:12

Praha odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2022. V jeho rámci by se mělo rozdělit celkem 50 milionů korun. 

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Smíchov a Malou Stranu?

22. června 2021 v 07:13

Co čeká Smíchov a Malou Stranu v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují? Debata se zástupci radnice Prahy 5 v kobce č. 9 na náplavce (Hořejší nábřeží) ve čtvrtek 24. června od 17 hodin.

Další články
Nahoru