Dnes Pátek - zatazeno 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na náměstí Míru si Praha 2 připomenula Den válečných veteránů
Starostka Jana Černochová a farář kostela sv. Ludmily Jakub Berka věnovali veteránům a vojákům tichou modlitbu. Foto: P2

Na náměstí Míru si Praha 2 připomenula Den válečných veteránů

Letošní, v pořadí již šestý ročník vzpomínkové akce proběhl kvůli vládním protikoronavirovým opatřením o poznání skromněji, na významu vzpomínky to ale vůbec neubralo.

Na náměstí Míru přicházeli lidé všech generací a do klopy si dávali kvítek vlčího máku. Mnozí z nich využili i nabídky radnice a umístili svůj křížek na již tradiční pietní místo před kostelem sv. Ludmily nebo věnovali veteránům a vojákům tichou modlitbu uvnitř kostela.
Uctít památku těch, kteří nasazovali životy za naši zemi a poklonit se padlým přišli dnes i představitelé dvojkové radnice, starostka Jana Černochová (ODS) společně s radními.

„Rozhodli jsme se uspořádat komorní pietu, nechtěli jsme úplně rezignovat na připomínku tohoto slavnostního dne. Na náměstí Míru přišly děti z mateřských školek, které se dozvěděly, co je to dnes za svátek. Dostaly vlčí mák a namalovaly obrázky vlčích máků. Radnice bude obrázky posílat vojákům, kteří působí v zahraničních operací,“ řekla starostka Jana Černochová.

maky-2020


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Další články
Nahoru