Dnes Středa - oblacno 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na náměstí Míru se připomínal Den válečných veteránů
Součásti akce byly prohlídky vojenské techniky. Foto: P2

Na náměstí Míru se připomínal Den válečných veteránů

V pátek se na náměstí Míru v Praze 2 konal Den válečných veteránů, kterým se připomíná hrdinství našich vojáků. Vzpomínkovou akci tradičně pořádala druhá městská část ve spolupráci s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem.

Dopolední blok byl určený pro děti z mateřských a základních škol, které si mohly prohlédnout vystavenou techniku a setkat se s vojáky. Odpolední program zahájily děti z MŠ Viničná, které zazpívaly státní hymnu. Vojáci a jedna vojákyně, kteří přišli o svůj život v novodobých konfliktech, byli uctěni přečtením jejich třiceti jmen. Následovalo zatloukání křížků v pietním háji, nechyběla modlitba a přímluvy.

Akce se zúčastnila ministryně obrany a radní Prahy 2 Jana Černochová, starostka Alexandra Udženija, místostarostové Jan Korseska, Jan Recman, Jan Kolář, Michal Zuna a radní Jitka Urbánková, Jaroslav Šolc a Tomáš Halva spolu s dalšími vzácnými hosty z Ministerstva obrany České republiky, Armády České republiky, Československé obce legionářské a hostů z řad vojenských veteránů, pamětníků či rodinných příslušníků. 

„Tato akce vznikla před osmi lety a budeme ji podporovat i nadále. Je důležité, že se účastní i děti, kterým je důležité takto zdůrazňovat, že za svobodu a demokracii se musí bojovat, že to není samozřejmost. A že je potřeba poděkovat těm, kteří ten boj vedou, aby se naše děti mohly svobodně vyjadřovat, chodit do školy a mít na tvářích úsměv,“ sdělila starostka Udženija.

„Bude mi vždy ctí na tuto akci přijít, poklonit se padlým vojákům, poděkovat i příslušníkům Armády České republiky, poděkovat všem, kteří náměstí Míru už osm let zaplňují a dělají tu program. Děkuji vojákům a policistům za jejich službu naší vlasti,“ podotkla ministryně Černochová.


Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru