Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na náměstí Míru se připomínal Den válečných veteránů
Součásti akce byly prohlídky vojenské techniky. Foto: P2

Na náměstí Míru se připomínal Den válečných veteránů

V pátek se na náměstí Míru v Praze 2 konal Den válečných veteránů, kterým se připomíná hrdinství našich vojáků. Vzpomínkovou akci tradičně pořádala druhá městská část ve spolupráci s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem.

Dopolední blok byl určený pro děti z mateřských a základních škol, které si mohly prohlédnout vystavenou techniku a setkat se s vojáky. Odpolední program zahájily děti z MŠ Viničná, které zazpívaly státní hymnu. Vojáci a jedna vojákyně, kteří přišli o svůj život v novodobých konfliktech, byli uctěni přečtením jejich třiceti jmen. Následovalo zatloukání křížků v pietním háji, nechyběla modlitba a přímluvy.

Akce se zúčastnila ministryně obrany a radní Prahy 2 Jana Černochová, starostka Alexandra Udženija, místostarostové Jan Korseska, Jan Recman, Jan Kolář, Michal Zuna a radní Jitka Urbánková, Jaroslav Šolc a Tomáš Halva spolu s dalšími vzácnými hosty z Ministerstva obrany České republiky, Armády České republiky, Československé obce legionářské a hostů z řad vojenských veteránů, pamětníků či rodinných příslušníků. 

„Tato akce vznikla před osmi lety a budeme ji podporovat i nadále. Je důležité, že se účastní i děti, kterým je důležité takto zdůrazňovat, že za svobodu a demokracii se musí bojovat, že to není samozřejmost. A že je potřeba poděkovat těm, kteří ten boj vedou, aby se naše děti mohly svobodně vyjadřovat, chodit do školy a mít na tvářích úsměv,“ sdělila starostka Udženija.

„Bude mi vždy ctí na tuto akci přijít, poklonit se padlým vojákům, poděkovat i příslušníkům Armády České republiky, poděkovat všem, kteří náměstí Míru už osm let zaplňují a dělají tu program. Děkuji vojákům a policistům za jejich službu naší vlasti,“ podotkla ministryně Černochová.


Autor: puc

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru