Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na náměstí Míru se připomínal Den válečných veteránů
Součásti akce byly prohlídky vojenské techniky. Foto: P2

Na náměstí Míru se připomínal Den válečných veteránů

V pátek se na náměstí Míru v Praze 2 konal Den válečných veteránů, kterým se připomíná hrdinství našich vojáků. Vzpomínkovou akci tradičně pořádala druhá městská část ve spolupráci s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem.

Dopolední blok byl určený pro děti z mateřských a základních škol, které si mohly prohlédnout vystavenou techniku a setkat se s vojáky. Odpolední program zahájily děti z MŠ Viničná, které zazpívaly státní hymnu. Vojáci a jedna vojákyně, kteří přišli o svůj život v novodobých konfliktech, byli uctěni přečtením jejich třiceti jmen. Následovalo zatloukání křížků v pietním háji, nechyběla modlitba a přímluvy.

Akce se zúčastnila ministryně obrany a radní Prahy 2 Jana Černochová, starostka Alexandra Udženija, místostarostové Jan Korseska, Jan Recman, Jan Kolář, Michal Zuna a radní Jitka Urbánková, Jaroslav Šolc a Tomáš Halva spolu s dalšími vzácnými hosty z Ministerstva obrany České republiky, Armády České republiky, Československé obce legionářské a hostů z řad vojenských veteránů, pamětníků či rodinných příslušníků. 

„Tato akce vznikla před osmi lety a budeme ji podporovat i nadále. Je důležité, že se účastní i děti, kterým je důležité takto zdůrazňovat, že za svobodu a demokracii se musí bojovat, že to není samozřejmost. A že je potřeba poděkovat těm, kteří ten boj vedou, aby se naše děti mohly svobodně vyjadřovat, chodit do školy a mít na tvářích úsměv,“ sdělila starostka Udženija.

„Bude mi vždy ctí na tuto akci přijít, poklonit se padlým vojákům, poděkovat i příslušníkům Armády České republiky, poděkovat všem, kteří náměstí Míru už osm let zaplňují a dělají tu program. Děkuji vojákům a policistům za jejich službu naší vlasti,“ podotkla ministryně Černochová.


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru