Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na náměstí Míru jsou vánoční stromky nazdobené školáky z Prahy 2
Zdobení stromů na náměstí Míru. Foto: P2

Na náměstí Míru jsou vánoční stromky nazdobené školáky z Prahy 2

V pátek dopoledne se na náměstí Míru děti z mateřských a základních škol Prahy 2 chopily zdobení vánočních stromečků. Každý stromeček je tak pravým malým uměleckým dílem, ozdobený dětmi vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

Se zdobením stromečků pomohli dětem také ministryně obrany a radní Prahy 2 Jana Černochová spolu s Janem Korseskou, starostou Prahy 2 a členy rady Lucií Pechovou, místostarostkou Prahy 2, Michalem Zunou, Tomášem Halvou – radním Prahy 2 a Jitkou Urbánkovou. 

„Děti jsou nadšené, obdivuji invenci učitelek, každý rok ta výzdoba vypadá jinak. Je to hezká tradice, že vybere veřejnost nejhezčí stromeček, který se pak dá do kostela sv. Ludmily na náměstí Míru,“ sdělila Černochová. Letos jsou dětmi zdobené stromky na vinohradském náměstí už popáté.

„Doma jsme vždy zdobili stromek až v předvečer Štědrého dne. Dávali jsme i čokoládové postavičky, které jsme se sestrou ujídaly,“ zavzpomínala ministryně, která dle svých slov má doma stromeček v květináči, který si po Vánocích dá na balkon.

Tradici na náměstí Míru ocenil i starosta Korseska. „Stromečky nazdobené dětmi náměstí Míru krásně oživí a večer i rozzáří. Je to dokreslení zdejších trhů, které jsou nejhezčí v Praze. Jsou více o vánoční atmosféře, než třeba trhy na Staroměstském náměstí, ty jsou více pro turisty,“ sdělil.


Autor: red

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru