Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na náměstí Jiřího z Poděbrad začíná ražba šachty pro výtah do stanice metra
Staveniště na náměstí Jiřího z Poděbrad. Foto: STRABAG

Na náměstí Jiřího z Poděbrad začíná ražba šachty pro výtah do stanice metra

Na stavbě kaskády výtahů a přestupní chodby ve stanici metra Jiřího z Poděbrad bylo dokončeno hloubení stavební jámy. Tento týden na to naváže ražba první šachty až do hloubky 30 metrů pod povrchem náměstí, která bude v budoucnu sloužit pro dvojici výtahů do uliční úrovně. Pražský dopravní podnik o tom informoval v tiskové zprávě.

Práce na hloubení stavební a montážní jámy, do které bude později ústit dvojice výtahů, byly zahájeny letos v září. Nyní má jáma po dokončení hloubku devět metrů. Během prvních tří měsíců výstavby došlo rovněž ke kompletní výstavbě zařízení staveniště a vybudování protihlukové stěny směrem k Vinohradské ulici. Stavba tak pokračuje podle schváleného harmonogramu.

V rámci začínajících ražeb bude ze stavební jámy ražena šachta o hloubce dalších 21,5 metru. Z jejího dna bude následně pokračovat ražba štoly přestupní chodby o délce zhruba 40 metrů, nakonec proběhne ražba druhé výtahové šachty o hloubce 21,5 metru a krátká vertikální ražba s průnikem do samotné střední lodě stanice.

V šachtách budou umístěny výtahy, které zajistí bezbariérové zpřístupnění stanice metra uložené v hloubce zhruba 50 metrů pod povrchem náměstí. Dvojice výtahů bude umístěna v čele stanice na opačné straně, než jsou stávající eskalátory. Ražby by měly být ukončeny prorážkou do stanice metra v polovině ledna 2023.

Kromě vybudování bezbariérového přístupu čeká stanici Jiřího z Poděbrad také kompletní rekonstrukce vestibulu, eskalátorových tunelů, nástupiště a neveřejných částí stanice. Po dokončení stavby tak bude cestujícím sloužit trojice nových eskalátorů překonávajících výškový rozdíl 36,6 metru.

Předpokládané stavební náklady na revitalizaci stanice, která skončí v únoru 2024, jsou 1,29 miliardy korun.


Autor: puc

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Zlíchovský tunel bude v noci uzavřen

26. ledna 2022 v 17:18

Od 26. ledna od 23 hodin do 27. ledna do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

26. ledna 2022 v 09:34

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Další články
Nahoru