dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Pražský sportPražský život

Na náměstí a v parčíku si můžete zahrát šachy na veřejných stolcích, projekt zahájí bleskový turnaj

V pondělí 21. března se uskuteční křest dvou veřejných šachových stolků v Praze 7. Městská část uvede nové vybavení Řezáčova náměstí a  parčíku v Tusarově ulici šachovým turnajem.

„Projekty, jako jsou piana nebo šachy do ulic, dlouho sleduji a vím, že se na řadě míst po celé republice těší velké oblibě. Navázali jsme proto spolupráci s jejich duchovním otcem Ondřejem Kobzou a vytipovali jsme vhodné lokality, které bychom touto cestou rádi oživili. Pevně věřím, že šachové stolky na Letné a v Holešovicích si své pravidelné i občasné hráče brzy najdou,“ uvedla radní Prahy 7 Hanka Třeštíková.

Poprvé si budou moci šachoví nadšenci stolky vyzkoušet v pondělí 21. března. Praha 7 v tento den pořádá šachový turnaj, který se uskuteční od 16 do 18 hodin, paralelně na Řezáčově náměstí a v parčíku v Tusarově ulici. Hrát se bude bleskový turnaj (2×5 minut na partii) vyřazovacím systémem.

Do dalšího kola vždy postupuje vítěz partie (v případě remízy hráč s černými kameny). Následně proběhne finále vítězů z obou lokalit. Hraje se podle pravidel světové šachové federace FIDE pro bleskový šach. Na organizaci turnaje se společně s Prahou 7 podílí také holešovický Šachový klub Unichess.

Registrace účastníků turnaje bude probíhat na obou místech od 15:30 do 16 hodin. Finálový duel se uskuteční mezi 17 a 18 hodin na Řezáčově náměstí.

Turnaje se zúčastní také zástupci radnice sedmé městské části, v čele se starostou Janem Čižinským. „Šachy lze hrát v každém věku. Pevně věřím, že u stolků budeme vídat soustředěné hráče a kolem nich patřičný počet kibiců,“ doplnil Jan Čižinský.        


Další články
Nahoru