Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na nádvoří Clam-Gallasova paláce bude fungovat letní kino
V sobotu 22. června se bude promítat filmy Hmyz. Foto: 3Kino

Na nádvoří Clam-Gallasova paláce bude fungovat letní kino

Novinka v pražské prázdninové kulturní nabídce je 3KINO LETNÍ SCÉNA v samém srdci Prahy. Na nádvoří Clam-Gallasova paláce začne promítat v sobotu 15. června. Lákadlem jsou zejména artové filmy, které obvykle nejsou součástí programové letní nabídky.

Pořadatelé slibují příjemnou atmosféru, občerstvení přímo na nádvoří, řešení v případě nepřízně počasí a zejména promyšlenou dramaturgii.

Filmy totiž doplní kulturní program „Čekání na tmu” v podobě živé hudební klasiky i alternativy či autorských čtení renomovaných spisovatelů. Součástí programu budou také večerní prohlídky Clam-Gallasova paláce.

Program 3Kino Letní scény ve spolupráci s Muzeem města Prahy startuje Muzejní nocí. Bezplatně si tak v sobotu 15. června mohou příchozí prohlédnout nejen interiéry barokního paláce, ale zároveň je pro ně připravena životopisná filmová lahůdka o posledním z impresionistů – Malíř jejího těla.

„Clam-Gallasův palác je místem, kde se snoubí umění, kultura a historie. Letní scéna na jeho nádvoří je proto unikátní příležitost zažít letní, takřka festivalovou atmosféru v autentických historických prostorách,“ uvedl ředitel 3Kino Vavřinec Menšl.

Na nádvoří Clam-Gallasova paláce se lze dostat vchodem z Husovy ulice nebo z Mariánského náměstí. 
 

Program na červen

 

15. června 21:30
Malíř jejího těla
Režie: Martin Provost / 2023

Malíř jejího těla (2023) | ČSFD.cz

Malíř jejího těla (Bonnard, Pierre et Marthe): CZ HD Trailer (2023)

Když se francouzský malíř Pierre Bonnard setkal s Marthou de Méligny, netušil, že se tato samozvaná aristokratka stane inspirací a smyslem jeho života a díla. Jeho vrcholná plátna mu vynesla označení „malíř štěstí“, „mistr intimismu“ nebo „poslední z impresionistů“.

Čekání na tmu vám může zpříjemnit finsko-česká houslistka, klavíristka a zpěvačka Heidi Johanna Vacek, která od 19 hodin představí nejen svou tvorbu, ale také klasické skladby a covery.

22. června 21:30
Hmyz
Režie: Jan Švankmajer / 2018

Hmyz (2018) | ČSFD.cz

Hmyz (2018) trailer filmu Jana Švankmajera

Během zkoušky ochotnického divadla se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav ze hry “Ze života hmyzu”. Švankmajer se zde opět ukazuje jako mistr znepokojivých surrealistických animací.
 

27. června 21:30
Malíř jejího těla
Režie: Martin Provost / 2023

 

29. června 21:30
Caravaggiův stín
Režie: Michele Placido / 2022

Caravaggiův stín (2022) | ČSFD.cz

Caravaggiův stín (2023) CZ HD trailer

Itálie roku 1600. Michelangelo Merisi – známý spíše jako Caravaggio – je geniální umělec. Když se papež Pavel V. dozví, že Caravaggio používá pro své sakrální obrazy jako modely prostitutky, zloděje a tuláky, pověří tajného vatikánského agenta, aby provedl důkladné šetření. Film zobrazuje složitý a dobrodružný Caravaggiův život a odhaluje jeho složité vnitřní rozpory a hluboká temná muka.

Čekání na tmu zpříjemní hudebním doprovodem písničkářka a kytaristka Martina von W.

Více o programu a vstupenky na www.3kino.cz


Autor: red

Praha 10: Letní scéna na Skalce

Včera ve 21:19

V parčíku u Aldašínské sev rámci Letní scény Prahy 10 můžete těšit na hudbu a divadlo pro děti. 

Startuje letní kino na Pragovce. Sezónu zahájí filmem Daaaaaalí!

17. června 2024 ve 13:37

V úterý 18. června zahájí Pragovka Gallery sedmou sezónu letního kina filmem Quentina Dupieuxe Daaaaaalí! Každé úterý po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Zítra: Přidejte se k cyklojízdě po Záběhlicích

17. června 2024 ve 12:32

V červnu pokračují akce z cyklu Po Desítce. Komentované vycházky, cyklistické vyjížďky a poznávací běhy vás provedou legendárními místy i zapomenutými zákoutími této čtvrti.

Džbán Park je letos na větší ploše a s několika změnami

17. června 2024 v 09:11

Od začátku června funguje na jižním břehu vodní nádrže Džbán odpočinková plocha Džbán Park. Oproti loňskému roku nabízí větší plochu pro rekreaci a došlo k několika dalším změnám, které mají přinést více komfortu.

Letní scéna Prahy 10: Tento týden v Malešicích

17. června 2024 v 08:13

Hudbu a divadlo pro děti nabízí Praha 10. Ve čtvrtek 20. června hraje Radka Hronovská a v neděli 23. června uvidí děti pohádku.

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Florea Theatrum v létě ožije dvojicí výpravných historických baletů

14. června 2024 ve 12:32

Hudební ansámbl Musica Florea a Helena Kazárová, přední historička, režisérka a choreografka, připravují pro letošní letní sezónu obnovenou premiéru dvou baletů z poloviny 18. století. Na prkna převozního barokního divadla Florea Theatrum na nádvoří Lichtenštejnského paláce, sídla Hudební a...

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

14. června 2024 v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Čeští madrigalisté zahrají v kostele. Vstupné dobrovolné

12. června 2024 v 11:56

V kostele sv. Václava na Proseku se bude v pátek 14. června konat koncert. Hrát budou Čeští madrigalisté

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

11. června 2024 v 19:27

Dílničky pro děti a divadlo. V Heroldových sadech se koná Letní scéna Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10: Malešičák

11. června 2024 v 18:05

Praha 10 zve v rámci Letní scény do Malešického parku. Příští týden se tam koná koncert a divadlo pro děti.

Další články
Nahoru