Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na nádvoří Betlémské kaple se otevřela letní scéna
Ve čtvrtek 11. srpna vystoupí na letní scéně Beata Hlavenková a vokalistky Pavla Fendrichová a Máša Němcová. Foto: Biograf Betlémský

Na nádvoří Betlémské kaple se otevřela letní scéna

Až do konce září se bude na nádvoří Betlémské kaple v centru Prahy konat v rámci projektu Biograf Betlémský program pod širým nebem. Na své si při úterních a čtvrtečních večerech přijdou milovníci kina i koncertů. Informovala o tom Katerina Veselá, mluvčí Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), hlavního organizátora projektu.

Svatopluk Vojíř se svým Vandrkinem promítá filmy, které jste ještě neviděli – a ani nebudete mít možnost vidět je ve velkých kinosálech. Kromě skvělých filmů režiséra Jima Jarmusche můžete v Biografu vidět zhlédnout například také filmy Desperado, Tenkrát v Hollywoodu či Zátopek. Filmům je vyčleněno každé druhé úterý.

Hudebním večerům jsou věnovány čtvrtky, na scéně se střídají různé žánry. V červenci zahráli Kybabu a Václav Koubek Trio. Dále se představí Beata Hlavenková s vokalistkami, mladí jazzmani Acoustic Needles, Muff, Lanugo, Wyfe a děti z pěveckého sboru hLásky, My3.avi a Marta Kloučková s Davidem Dorůžkou. 

„Každá univerzita by měla plnit nejen vzdělávací, výzkumnou a vědeckou roli, ale také roli společenskou. Na ČVUT k tomu přispívají i programy v Betlémské kapli a na její letní scéně, přičemž v letním období se logicky jedná spíše o odlehčený program, sloužící zejména k příjemnému setkávání našich studentů i mimo semestrální výuku. Letošní druhý ročník se ukázal být krokem správným směrem,“ uvedl rektor ČVUT Vojtěch Petráček. 

Program a události je možné sledovat na https://www.facebook.com/BioBPraha


Autor: puc

Poutnice v díle malíře Petra Pavlíka na výstavě v bazilice sv. Ludmily

3. února 2023 v 17:15

Do baziliky sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze 2 můžete přijít obdivovat nejen interiér novogotického kostela, ale i výstavy soudobých umělců.

Bezruký hornista vystoupí v Obecním domě

3. února 2023 v 15:33

Felix Klieser zahraje 8. a 9. února v Obecním domě Koncert pro lesní roh Richarda Strausse. Bude se jednat o pražský debut s orchestrem tohoto světově uznávaného hornisty, jehož hra je o to obdivuhodnější, že nástroj ovládá prsty levé nohy. Do své 88. sezony ho přizval Symfonický orchestr hl. m....

Výstava: Václav Benedikt v Galerii 9

2. února 2023 v 09:34

Výstavu Václava Benedikta najdete od dnešního dne v Galerii 9 na vysočanské radnici.

Dakh Daughters v Městských divadlech pražských

2. února 2023 v 07:49

V rámci Měsíce Ukrajiny, který proběhne od 24. února do 24. března na jevištích Městských divadel pražských, vystoupí 14. března v divadle Komedie šestičlenná ženská hudebně divadelní skupina Dakh Daughters s kabaretem reagujícím na současné dění Danse Macabre.

Divadlo Na zábradlí chystá několik premiér

31. ledna 2023 v 18:21

Ve druhé polovině jubilejní 65. sezony nabídne Divadlo Na zábradlí návštěvníkům bohatý program. Kromě tří premiér a jedné předpremiéry chystá i nespočet doprovodných akcí, jako jsou výstavy či bonusové uvedení nejnovější inscenace.

Hudba na hradbách 2023: Petr Dvorský Trio

31. ledna 2023 v 11:32

Komorní projekt předních evropských interpretů – Petra Dvorského, Osiana Robertse (Wales) a Stanislava Máchy uslyšíte v úterý 21. února.

Martin Němec zve na koncert a na vernisáž výstavy

31. ledna 2023 v 10:36

Martin Němec, výtvarník a hudebník zve na koncert své kapely Lili Marlene v Malostranské besedě v pondělí 6. února a hned v následujícím dni 7. února na vernisáž výstavy jeho děl v Cafe Jericho.

Čtyři studenti FAMU na cenách Český lev

31. ledna 2023 v 06:23

Na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film v rámci filmových cen Český lev jsou každoročně nominováni studenti filmových škol, mezi kterými je i pražská FAMU. O tom, že do světa pouští skutečné talenty, svědčí i počet letošních nominací. Čtyři z pěti nominovaných tvůrců jsou právě „famáci“, dva...

Vernisáž výstavy Město

29. ledna 2023 v 19:11

Praha 1 zve na vernisáž výstavy Město autorů Michaela Třeštíka, Norberta Tapperta a Petra Holuba.  Vernisáž proběhne v Galerii 1 ve čtvrtek 2. února od 18 hodin. Výstava bude probíhat do 25. února.

Dostavbu okolí nové radnice představí výstava

27. ledna 2023 ve 22:04

Praha 12 a ateliér tvorby katedry architektury ČVUT zvou na výstavu studentských architektonických prací s názvem Dostavba okolí nové radnice.

Sian Evans s Kosheen letos zahraje čtyřikrát

26. ledna 2023 v 07:06

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour opět přijede potěšit české fanoušky a vystoupí ve třech městech, v Praze hned dvakrát. V rámci českého turné, které je naplánováno na začátek června, se na tuto koncertní sestavu můžete těšit v Praze,...

Koncertní cyklus Atria na Žižkově a Akademie MenART

24. ledna 2023 ve 13:38

Stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atrium na Žižkově vstupují do letošního roku s novým koncertním cyklem Hudební Odyssea. Během každého večera se představí přední hudebníci působící v Akademii i jejich žáci ve společně sestaveném programu. Večerem provede redaktor ČRo Vltava...

Další články
Nahoru