Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 1°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na nádvoří Betlémské kaple se otevřela letní scéna
Ve čtvrtek 11. srpna vystoupí na letní scéně Beata Hlavenková a vokalistky Pavla Fendrichová a Máša Němcová. Foto: Biograf Betlémský

Na nádvoří Betlémské kaple se otevřela letní scéna

Až do konce září se bude na nádvoří Betlémské kaple v centru Prahy konat v rámci projektu Biograf Betlémský program pod širým nebem. Na své si při úterních a čtvrtečních večerech přijdou milovníci kina i koncertů. Informovala o tom Katerina Veselá, mluvčí Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), hlavního organizátora projektu.

Svatopluk Vojíř se svým Vandrkinem promítá filmy, které jste ještě neviděli – a ani nebudete mít možnost vidět je ve velkých kinosálech. Kromě skvělých filmů režiséra Jima Jarmusche můžete v Biografu vidět zhlédnout například také filmy Desperado, Tenkrát v Hollywoodu či Zátopek. Filmům je vyčleněno každé druhé úterý.

Hudebním večerům jsou věnovány čtvrtky, na scéně se střídají různé žánry. V červenci zahráli Kybabu a Václav Koubek Trio. Dále se představí Beata Hlavenková s vokalistkami, mladí jazzmani Acoustic Needles, Muff, Lanugo, Wyfe a děti z pěveckého sboru hLásky, My3.avi a Marta Kloučková s Davidem Dorůžkou. 

„Každá univerzita by měla plnit nejen vzdělávací, výzkumnou a vědeckou roli, ale také roli společenskou. Na ČVUT k tomu přispívají i programy v Betlémské kapli a na její letní scéně, přičemž v letním období se logicky jedná spíše o odlehčený program, sloužící zejména k příjemnému setkávání našich studentů i mimo semestrální výuku. Letošní druhý ročník se ukázal být krokem správným směrem,“ uvedl rektor ČVUT Vojtěch Petráček. 

Program a události je možné sledovat na https://www.facebook.com/BioBPraha


Autor: puc

Projekt plný radosti v divadle DISK

Dnes v 07:52

V pátek 15. prosince uvede divadlo DISK premiéru inscenace IS JOY. Mezinárodní tým představí autorskou inscenaci založenou na nonverbálním a objektovém divadle. Hlavním tématem, jak napovídá název, je radost ze spolupráce na tvorbě a z pohybu věcí. 

Divadlo X10 uvede novou inscenaci v režii Dušana D. Pařízka

Včera v 07:36

Dušan D. Pařízek znovu režíruje v Divadle X10 a navazuje tak na úspěšnou spolupráci z minulého roku. Nová inscenace se skládá z adaptace kultovního románu Ericha Marii Remarqua Na západní frontě klid a nejnovější divadelní hry Zelené koridory ukrajinské autorky Natalie Vorožbyt. V hereckém...

Novoroční setkání s Felixem Slováčkem

7. prosince 2023 v 06:11

Praha 12 připravila novoroční setkání s hudební legendou Felixem Slováčkem. Koná se ve čtvrtek 4. ledna od 18:30 v obřadní síni radnice, večerem bude provázet a na životní milníky, největší zážitky i úspěchy se Felixe Slováčka bude ptát sopranistka Markéta...

Adventní koncerty 2023 v kostelích Prahy 2

6. prosince 2023 v 07:37

Praha 2 pořádá každoročně cyklus Adventních koncertů v kostelích. Letos začínají 7. prosince a pozvou na tři místa městské části.

Praha 6: Do galerie Villa Pellé zdarma

5. prosince 2023 v 08:28

Dárek všem návštěvníkům galerie a milovníkům umění. V úterý 5. prosince bude galerie Villa Pellé otevřená zdarma po celou otevírací dobu od 13 do 18 hodin.

Výstava: Myslivecký realismus v Portheimce

5. prosince 2023 v 07:43

Portheimka se stala svědkem netradiční výstavy, která spojuje kulturu a myslivost. K vidění je od 2. prosince do 15. ledna. Skupinová expozice třiceti dvou umělců, kteří jsou s tímto uměleckým směrem různorodým způsobem spojeni, je inspirována tématem lesa.

Koncerty v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

2. prosince 2023 ve 02:00

Na Vyšehradě si můžete během adventu poslechnout jeden adventní a dva vánoční koncerty.

Palác Akropolis uvede přehlídku tvorby Divadla NIE

30. listopadu 2023 v 07:24

V pondělí 11. prosince odstartuje v Paláci Akropolis třídenní přehlídka cenami ověnčeného mezinárodního Divadla Nie.

Michael Červenka vystavuje na radnici

29. listopadu 2023 v 08:17

Malíř a grafik Michael Červenka vystavuje své akvarely v 1. patře radnice Prahy 2. Autor dokáže zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle na vinohradských ulicích i blízkého okolí. Jeho akvarely jsou prchavé, někdy jak utkané z pavučiny, mají blízko až k japonské a čínské...

V Praze 11 budou vyhlášeny výsledky literární soutěže

26. listopadu 2023 ve 12:13

V úterý 28. listopadu od 16 hodin zve radnice na slavnostní setkání, při němž bude udělena Cena Miloslava Švandrlíka, kterou získá autor nejvtipnější humoristické knihy vytvořené v roce 2022.

Venkovní výstava věnovaná Antonínu Švehlovi

26. listopadu 2023 v 11:53

Venkovní výstavu věnovanou Antonínu Švehlovi najdete nově v parku v Holoubkovské ulici. Letošní rok nese v Praze 15 označení „Rok Antonína Švehly“, kdy si radnice připomíná slavného rodáka a čestného občana in memoriam.

Večer s Bělou Janoštíkovou

26. listopadu 2023 v 08:43

Autorský večer spisovatelky Běly Janoštíkové se koná v úterý 28. listopadu od 18:30 hodin v Knihovně Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

Další články
Nahoru