Dnes Sobota - zatazeno 16°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 17°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na nádvoří Betlémské kaple se otevřela letní scéna
Ve čtvrtek 11. srpna vystoupí na letní scéně Beata Hlavenková a vokalistky Pavla Fendrichová a Máša Němcová. Foto: Biograf Betlémský

Na nádvoří Betlémské kaple se otevřela letní scéna

Až do konce září se bude na nádvoří Betlémské kaple v centru Prahy konat v rámci projektu Biograf Betlémský program pod širým nebem. Na své si při úterních a čtvrtečních večerech přijdou milovníci kina i koncertů. Informovala o tom Katerina Veselá, mluvčí Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), hlavního organizátora projektu.

Svatopluk Vojíř se svým Vandrkinem promítá filmy, které jste ještě neviděli – a ani nebudete mít možnost vidět je ve velkých kinosálech. Kromě skvělých filmů režiséra Jima Jarmusche můžete v Biografu vidět zhlédnout například také filmy Desperado, Tenkrát v Hollywoodu či Zátopek. Filmům je vyčleněno každé druhé úterý.

Hudebním večerům jsou věnovány čtvrtky, na scéně se střídají různé žánry. V červenci zahráli Kybabu a Václav Koubek Trio. Dále se představí Beata Hlavenková s vokalistkami, mladí jazzmani Acoustic Needles, Muff, Lanugo, Wyfe a děti z pěveckého sboru hLásky, My3.avi a Marta Kloučková s Davidem Dorůžkou. 

„Každá univerzita by měla plnit nejen vzdělávací, výzkumnou a vědeckou roli, ale také roli společenskou. Na ČVUT k tomu přispívají i programy v Betlémské kapli a na její letní scéně, přičemž v letním období se logicky jedná spíše o odlehčený program, sloužící zejména k příjemnému setkávání našich studentů i mimo semestrální výuku. Letošní druhý ročník se ukázal být krokem správným směrem,“ uvedl rektor ČVUT Vojtěch Petráček. 

Program a události je možné sledovat na https://www.facebook.com/BioBPraha


Autor: puc

Art Book Fair. Prodejní veletrh zaměřený na literaturu

21. září 2022 v 10:37

Galerie hlavního města Prahy uvede poslední zářijový víkend druhý ročník Art Book Fair – knižního veletrhu zaměřeného na uměleckou a uměnovědnou literaturu. V průběhu dvou dnů nabídne platformu pro více než 60 vystavovatelů – galerie, umělecké školy, internetové portály, časopisy, nakladatelství,...

Století mučedníků. Výstava představí křesťany, kteří se stali obětmi totalitních režimů

21. září 2022 v 09:58

V pátek 23. září začne v Ambitu kláštera františkánů u Panny Marie Sněžné putovní výstava Století mučedníků (Century of Martyrs), která představuje osobnosti z různých evropských států, které zasvětily svůj život službě Bohu, lidem a společnosti. Muzeum paměti XX. století a Platforma evropské...

Kreslířka Bára z Nikolajky představí svůj nový projekt Barbora Sika

21. září 2022 v 09:44

Výrazná kreslířka Bára z Nikolajky představí na letošní výstavě Designblok svůj nový projekt Barbora Sika. Svou kolekci abstraktních maleb CirkLES uvede společně s nábytkářským duem BUDU. Instalace s mottem „Je to jen o úhlu pohledu“ oslaví svou vernisáž...

Musica Dolce Vita ve Vysočanech

20. září 2022 v 18:38

Cyklus koncertů komorní hudby pokračuje v obřadní síni vysočanské radnice ve čtvrtek 22. září vystoupením souboru Musica Dolce Vita.

Midi Lidi a Letní kapela zahrají zdarma na závěr Landscape festivalu

20. září 2022 v 09:15

Landscape festival připravil na závěr letošního ročníku koncert dvou vynikajících kapel. V prostoru Nákladového nádraží Žižkov, kde má festival hlavní expozici, vystoupí 20. září od 19 hodin kultovní Midi Lidi a Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem. 

Vernisáž umělecké instalace: Dvě barevná vychýlení – Štěpán Málek

20. září 2022 v 08:33

Projekt Štěpána Málka Dvě vychýlení v barvě situovaný na podesty schodiště před Volnočasovým centrem H55 v Hloubětíně je inspirován kouzlem pohledového betonu, betonu jako materiálu, který nemusí být jen čímsi strohým a industriálním.

Dny Prahy 15: Multikulturní festival Pestrá Praha 15

19. září 2022 ve 21:53

V areálu Galerie Golf Hostivař se ve čtvrtek 22. září koná festival Pestrá Praha 15.

Koncert: Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

19. září 2022 v 18:06

V pátek 30. září vás čeká páteční odpoledne plné muziky u rozhledny Doubravka.

NO NAME vystoupí v Hostivaři

19. září 2022 v 17:16

Praha 15 ve spolupráci s Galerií Golf Hostivař a uměleckou agenturou ZV zvou na koncert slovenské skupiny NO NAME

Koncert pro Motýlek

18. září 2022 v 10:34

Praha 14 zve na koncert pro Motýlek. V úterý 20. září od 18:30 hodin v Kulturním domě v Kyjích zazní nejznámější české a světové operní a operetní árie.

Výstava obrazů od umělců s mentálním postižením v Sovových mlýnech

18. září 2022 v 09:27

Každý může být umělcem. To je podtitul celorepublikové výtvarné soutěže pro výtvarně nadané lidi s mentálním postižením. Mimořádnou výstavu přihlášených uměleckých děl chystá od 20. září Museum Kampa.

SMOKIE revival a INA HANY BANY na Střeleckém ostrově

18. září 2022 v 08:39

V sobotu 24. září od 15 hodin se na Střeleckém ostrově uskuteční koncert profesionálních kapel SMOKIE revival a INA HANY BANY. Těšit se můžete na nejslavnější hity od anglické hudební skupiny, která byla založena v roce 1965 a která byla populární zejména v 70. letech minulého...

Odkaz. Linda Straub inscenuje vlastní pohřeb

18. září 2022 v 08:31

Spielraum Kollektiv se ve své novince Odkaz věnuje tématu čekání na smrt a toho, co po člověku zůstane. Autorku konceptu a performerku Lindu Straub inspiruje její devadesátiletá babička a rozhovory s ní. Rozhodla se ale inscenovat svůj vlastní pohřeb… Odkaz bude mít festivalovou premiéru...

Další články
Nahoru