dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Na nábřeží se sjedou tisíce maminek s kočárky, očekává se dopravní chaos
Ilustrační foto: skocarkemprahou.cz

Na nábřeží se sjedou tisíce maminek s kočárky, očekává se dopravní chaos

Do Podolí se ve středu již popáté sjedou pražské matky s kočárky, aby upozornily na bariéry bránící jim ve volném pohybu po městě. Pořádající agentura Big Fish & Co očekává až pětitisícovou účast, což může zkomplikovat dopravu na Podolském nábřeží.

Akce se koná od 10 hodin, kolem čtvrté hodiny se matky pokusí překonat rekord v počtu kočárků na jednom místě. Ten je 1120 kočárků a byl vytvořen před dvěma lety.

Anketa

Daří se v Praze dostatečným tempem odstraňovat bariéry pro chodce?

76.7%
(76.7%)
23.3%
(23.3%)
S dopravními komplikacemi budou muset počítat řidiči v okolí Žlutých lázní po celou středu. „Velká část maminek přijede městskou dopravou, takže budou ucpané přechody a nástupní ostrůvky tramvají," upozornil Lukáš Nádvorník ze spolupořádajícího serveru Babyweb.cz.

„Ale třetina přijede vlastním autem, takže na Podolském nábřeží nastane dopravní chaos. Maminky budou parkovat, vystupovat s dětmi a vybalovat kočárky. To může být velmi nebezpečné," doplnil s tím, že provoz bude usměrňovat policie.

Pražský dopravní podnik nasadí v den happeningu na trase vedoucí do Podolí nízkopodlažní tramvaje. Na akci se bude také podepisovat petice, která požaduje bezbariérový přístup do všech stanic metra a nízkopodlažní tramvaje a autobusy a bude určena vedení Prahy.


Další články
Nahoru