Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na mnoha místech Prahy mohou lidé navštívit velikonoční trhy a akce
V pátek začaly velikonoční trhy na Mariánském náměstí. Foto: MHMP

Na mnoha místech Prahy mohou lidé navštívit velikonoční trhy a akce

Ve většině městských částí mohou lidé navštívit velikonoční trhy, uplést si pomlázku nebo nakoupit velikonoční a jarní pokrmy. ČTK to sdělili mluvčí jednotlivých radnic. Například v Praze 3 se mohou lidé zúčastnit tvůrčích dílen a Praha 6 připravila barvení vajíček a malování na obličej pro děti. Ode pátku mohou zájemci také zavítat na velikonoční trhy na Mariánském náměstí, které pořádá magistrát, a v sobotu začaly trhy na Staroměstském a Václavském náměstí.

Radnice Prahy 2 připravila velikonoční trhy na náměstí Míru. Otevřené budou od soboty 16. března a potrvají do 1. dubna. Návštěvníci mohou u 40 stánků zakoupit malovaná vajíčka, pomlázky, jarní dekorace, jídla na grilu, velikonoční mazance a nově také veganské pochutiny. Kromě stánků trh nabídne kreativní dílny pro děti nebo pletení pomlázek se strážníky městské policie.

V Praze 3 se v sobotu 23. března uskuteční rodinné velikonoční dílny. Děti si budou moci vyrobit z barevného papíru zaječí ouška nebo velikonoční vajíčko. V neděli 31. března se pak uskuteční „Žižkonoce", neboli rodinná velikonoční „bojovka". Děti si v Kulturním centru Vozovna vyrobí velikonoční košík a spolu s rodiči se mohou zúčastnit hry po Žižkově a sbírat velikonoční vajíčka.

Praha 6 pořádá akci Velikonoční zajda, která se uskuteční v sobotu 23. března na Vítězném náměstí. Děti se tam mohou zúčastnit pletení pomlázek, barvení vajíček, malování velikonočních obrázků, malování na obličej nebo zdobení perníčků. Vstup je volný.

Radnice Prahy 11 pořádá velikonoční trhy letos poprvé, začnou v pondělí 25. března u Komunitního centra Matky Terezy. Návštěvníci se mohou těšit na produkty s velikonoční tematikou i doprovodný program pro děti.

Vlastní velikonoční trhy pořádá letos potřetí magistrát. Trhy na Mariánském náměstí nabídnou sváteční dekorace, sedm stánků s velikonočním sortimentem, ukázky tradičních řemesel, ale také staročeský kolotoč pro děti nebo kreativní dílny a kulturní program, který se uskuteční vždy o víkendech a také o Velkém pátku i na Velikonoční pondělí.


Autor: ČTK

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

Včera v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

Včera v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

19. dubna 2024 v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

19. dubna 2024 v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Open House 2024 v areálu Podkovářská

19. dubna 2024 v 08:12

V rámci festivalu Open House Praha 2024 se v Praze 9 otevře areál Podkovářská. Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha proběhne v termínu od 13. do 19. května. Zatímco v týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. května zpřístupní...

Zlepšujeme Prahu 15: Zapojte se do ankety

19. dubna 2024 v 08:10

Jak rádi trávíte čas v Praze 15? Jaké akce a cíle zde rádi navštěvujete? Které akce a projekty městské části vás v poslední době oslovily? Dejte radnici zpětnou vazbu prostřednictvím ankety.

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

18. dubna 2024 ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

18. dubna 2024 ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Další články
Nahoru