Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na místě lesních požárů dál zasahují profesionální i dobrovolní hasiči z Prahy
Hasiči v Českém Švýcarsku. Foto: HZS Praha

Na místě lesních požárů dál zasahují profesionální i dobrovolní hasiči z Prahy

Z důvodu mnoha skrytých ohnisek se s ukončením likvidací následků lesních požárů v Národním parku České Švýcarsko v několika nejbližších dnech nepočítá. Harmonogram střídání jednotek pražští hasiči plánují i na další týden. Uvedl to Daniel Fík z oddělení IZS Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy (HZS Praha).

Včera proběhlo střídání jednotek dobrovolných hasičů z metropole. Na místě nyní zasahují zbraslavští a cholupičtí hasiči s cisternou a dopravním autem i radotínská jednotka s cisternou. Celkem se za jednotky Sboru dobrovolných hasičů jedná o 15 hasičů z Prahy a 5 kusů techniky.

Na místě zasahuje také 42 hasičů HZS Praha a další čtyři příslušníci jsou nasazeni do štábu velitele zásahu. Střídání profesionálních hasičů probíhá průběžně.

V Hřensku také zůstává pražská zdravotnická záchranná služba se záchranným vozidlem Golem, která navíc zajištuje PCR testování štábu velitele zásahu.

V parku začalo hořet 24. července a postupně oheň zasáhl plochu přes 1000 hektarů. Při požáru, který dostali hasiči pod kontrolu v pondělí, zasahovala poslední dny až tisícovka hasičů a stovky kusů hasičské techniky.

Hasičům také pomáhalo pět vrtulníků a dvě švédská letadla, vzlétla i letadla Antonov. 


Autor: puc

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru