Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - bourky 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na místě lesních požárů dál zasahují profesionální i dobrovolní hasiči z Prahy
Hasiči v Českém Švýcarsku. Foto: HZS Praha

Na místě lesních požárů dál zasahují profesionální i dobrovolní hasiči z Prahy

Z důvodu mnoha skrytých ohnisek se s ukončením likvidací následků lesních požárů v Národním parku České Švýcarsko v několika nejbližších dnech nepočítá. Harmonogram střídání jednotek pražští hasiči plánují i na další týden. Uvedl to Daniel Fík z oddělení IZS Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy (HZS Praha).

Včera proběhlo střídání jednotek dobrovolných hasičů z metropole. Na místě nyní zasahují zbraslavští a cholupičtí hasiči s cisternou a dopravním autem i radotínská jednotka s cisternou. Celkem se za jednotky Sboru dobrovolných hasičů jedná o 15 hasičů z Prahy a 5 kusů techniky.

Na místě zasahuje také 42 hasičů HZS Praha a další čtyři příslušníci jsou nasazeni do štábu velitele zásahu. Střídání profesionálních hasičů probíhá průběžně.

V Hřensku také zůstává pražská zdravotnická záchranná služba se záchranným vozidlem Golem, která navíc zajištuje PCR testování štábu velitele zásahu.

V parku začalo hořet 24. července a postupně oheň zasáhl plochu přes 1000 hektarů. Při požáru, který dostali hasiči pod kontrolu v pondělí, zasahovala poslední dny až tisícovka hasičů a stovky kusů hasičské techniky.

Hasičům také pomáhalo pět vrtulníků a dvě švédská letadla, vzlétla i letadla Antonov. 


Autor: puc

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

Včera v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

Včera v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

7. června 2023 v 16:40

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Další články
Nahoru