Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Mariánském náměstí začaly vánoční trhy
Trhy se konají na prostranství před magistrátem, dominuje jim vánoční strom. Foto: MHMP

Na Mariánském náměstí začaly vánoční trhy

První prosincový pátek byly zahájeny vánoční trhy na Mariánském náměstí v Praze 1. O tomto víkendu je připraven pro veřejnost mimo jiné speciální program. Trhy zde budou až do 6. ledna, každý den od 11 do 19 hodin.

I letos Mariánské náměstí zkrášlují vánoční trhy a smrk ozdobený v barvách hlavního města, tedy červenými a zlatými koulemi. V pátek byly trhy v dopoledních hodinách zahájeny za účasti představitelů hlavního města, dětí z MŠ Rohožník a žáků Školy Jaroslava Ježka trhy. Startu trhů se zúčastnila náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS), dále radní Michal Hroza (TOP 09) a radní Antonín Klecanda (STAN). 

Na náměstí jsou opět prodejní stánky s typickým vánočním sortimentem a občerstvením. V Ježíškově nebeské kanceláři si děti také mohou napsat svá vánoční přání a novinkou je fotopoint v podobě andělských křídel a světelná výzdoba budovy Nové radnice. 

Nebude chybět ani doprovodný program v následujících víkendech nebo například v úterý 5. prosince, kdy se uskuteční Mikulášská nadílka. Detaily jsou k dispozici na stránkách vanoce.praha.eu

Ve stáncích si mohou lidé pořídit originální dárky či typicky vánoční sortiment. Jako každý rok zde působí prodejci z řad příspěvkových a neziskových organizací a chráněných dílen nabízející originální předměty s příběhem. Prodej občerstvení bude zajišťovat Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj. 

Na každý adventní víkend, vždy od 14 do 19 hodin, je připraven žánrově pestrý doprovodný program. Na pódiu se představí dětské pěvecké sbory, taneční skupiny či dětské divadélko. První adventní víkend se návštěvníci mohou těšit také na novinku v podobě kreativních dílen pro děti a dospělé, které budou umístěny před vstupem do Clam-Gallasova paláce. 

„Zahájení vánočních trhů na Mariánském náměstí je výjimečnou chvílí. Na trzích si můžete vychutnat nejen tradiční vánoční sortiment, ale také zde naleznete originální dárky s příběhem, které nabízejí prodejci z řad příspěvkových a neziskových organizací a chráněných dílen. Určitě nezapomeňte také na Mikulášskou nadílku, která proběhne 5. prosince. Těšíme se, že společně s vámi prožijeme tuto kouzelnou dobu Vánoc,“ sdělil Michal Hroza. 

O tomto víkendu si budou moci pod odborným vedením zkušené šperkařky ze Svazu výrobců skla a bižuterie návštěvníci vyrobit například originální náramek ze skleněných perel s vánočním přívěskem nebo si namalovat vánoční zvoneček s příběhem.

Své umění předvede také Jana Liška Straková, která patří mezi nejlepší české foukačky a malířky vánočních ozdob. Dále zde bude možné se setkat s Marií Růžičkovou, odbornicí na výrobu skleněných figurek technikou práce nad kahanem (tzv. lampové figurky). 

Ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj hlavní město mimo jiné připravuje v den konání Zastupitelstva hl. m. Prahy, tedy 14. prosince (od 10:00 do 18:00 hodin), Primátorskou adventní sbírku. Darováním základních trvanlivých potravin (vítané jsou konzervy, rýže, luštěniny, olej, polévky, dětská výživa, základní a dětská drogerie) bude možné pomoci spoluobčanům v nouzi, seniorům žijícím na pokraji chudoby, rodičům samoživitelům či lidem bez domova. 


Autor: Alo

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru