Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Na Mariánském náměstí je nové odběrové místo. Testovat se bude i ze slin

Pražský magistrát ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha a Českým červeným křížem otevřel nové odběrové místo na Mariánském náměstí v Praze 1. Testovat se zde mohou lidé jak pomocí antigenní metody, tak i formou PCR testu neinvazivní metodou odběrem vzorku ze slin.

Termín si mohou lidé rezervovat na stránkách městské polikliniky.

Ve dvou stanech se nachází odběrová místa jak pro PCR, tak pro antigenní testování. Antigenní testování se bude provádět stěrem z nosohltanu, PCR pak neinvazivní metodou odběrem vzorku ze slin. U této formy je však nutné před testem 15 minut nepít, nejíst, nekouřit apod., aby byly výsledky průkazné.

Odběry je možné uskutečnit se žádankou od lékaře zdarma, pokud by však lidé potřebovali test jako samoplátci, ceny jsou 352 Kč za antigenní test a za PCR 620 Kč, v případě požadavku na mezinárodní certifikát je cena 770 Kč. Platbu je možné uskutečnit pouze bezkontaktně, tedy platební kartou.

Provozní doba je od pondělí do čtvrtka od 8 do11:30 a od 12 do 15:30 hodin. V pátek je pro antigenní testování doba shodná, avšak PCR testování bude možné pouze do 11 hodin.

V případě vyššího zájmu ze strany Pražanů je také plánováno prodloužení pracovní doby.

Rezervace termínu je možná na webových stránkách https://www.prahamp.cz/oc-marianske-namesti.

Výjimečně se lidé mohou nechat testovat i bez předchozí rezervace, pokud bude volná kapacita. Pro rychlejší testování bez čekání se ale doporučuje rezervovat si konkrétní datum a čas. Kromě Mariánského náměstí je i nadále možnost nechat se testovat v mateřském odběrovém centru v budově Městské polikliniky Praha ve Spálené ulici.


Autor: TZ, red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru