Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Malvazinkách vznikne příští rok park
Lokalita Na Pláni na smíchovských Malvazinkách. Foto: stezkymalvazinky.cz

Na Malvazinkách vznikne příští rok park

Radnice Prahy 5 plánuje příští rok vybudovat na Malvazinkách park v lokalitě zvané Na Pláni, kde byla v minulosti v plánu bytová výstavba. ČTK to řekl místostarosta městské části Radek Janoušek (Praha 5 Sobě). K využití pozemků v minulosti vznikla studie, která zahrnovala i stavbu bytových domů, s tou však podle místostarosty nynější vedení radnice nepočítá.

Zatravněné prostranství o rozloze asi 6000 metrů čtverečních se nachází mezi ulicemi K Vodojemu a Na Pláni. „V letošním roce se podařilo vyřešit poslední garáž, která ještě chyběla k výkupu, protože garáže se budou demolovat," řekl místostarosta. Dodal, že radnice již má povolení k demolici garáží, zažádala o povolení parku a v plánu je ho dokončit do podzimu příštího roku.

Centrem parku bude podle Janouška plocha, která bude sloužit jako sportovní hřiště a pro setkávání obyvatel, u ní bude menší dětské hřiště. „Pak tam bude zázemí, kde kromě toalet bude i třeba kuchyňka či skladiště. Je tam ta ambice, že by ten prostor mohl komunitně fungovat a lidé se tam budou moci potkávat," vysvětlil. V místě vzniknou i nové cesty a propojení s okolím.

V minulosti Praha 5 uzavřela smlouvu s firmou Geosan Group, která na pozemcích plánovala stavět byty. Následně proti výstavbě začali protestovat místní obyvatelé. Radnice nakonec smlouvu s developerskou firmou vypověděla a následný soudní spor vyhrála.

V předminulém volebním období nechala městská část zpracovat studii, do jejíž přípravy zapojila místní obyvatele. Jejich část nicméně s finální studií spokojena nebyla, protože zahrnovala i zástavbu části prostranství.

Stavba bytových domů nicméně podle Janouška nyní na stole není. „Pozemky, kde se dá stavět, jsou ve správě městské části a my tu ambici tam stavět nemáme," řekl místostarosta. Dodal, že role samosprávy je zajišťovat dostupné či sociální bydlení a zrovna vilová čtvrť Malvazinky podle něj není pro tyto účely vhodná.


Autor: ČTK

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

23. července 2024 v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru