Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na Malostranském náměstí začala fungovat pobočka Pošta Partner
Pobočka Pošta Partner je v podloubí na Malostranském náměstí. Foto: P1

Na Malostranském náměstí začala fungovat pobočka Pošta Partner

V sousedství Malostranské besedy na Malostranském náměstí byla v pondělí otevřena Pošta Partner, která nahradila zrušenou provozovnu v nedaleké Josefské ulici.

Pobočka Pošta Partner nabízí prakticky veškeré služby standardní pošty. Nefunguje zde pouze Czechpoint a možnost podání smluv. Lidé si zde tak mohou například vybrat důchod, zaplatit složenky nebo vyzvednout či poslat balík. Otevřeno je každý všední den. V pondělí a ve středu od 12 do 18 hodin, v ostatní dny od 8:00 do 14:00. 

U zrušení nerentabilní pošty v Josefské ulici věděla radnice Prahy 1 už od loňska, tedy ještě před tím, než Česká pošta ohlásila rozsáhlé rušení poboček. Tím se mohla na situaci  připravit a jednat s předstihem o náhradě. 

„Musím ocenit, že práce na zachovávání poboček začala s výrazným předstihem, a tak se nestalo, že by v případě Malé Strany došlo k nějakému výpadku poštovních služeb,“ chválila starostka první městské části Terezie Radoměřská (TOP 09).       

„Zaznamenala jsem pozitivní reakce od sousedů z Malé Strany, jsou spokojeni, že se podařilo vyjednat pokračování služeb. Vyhovuje jim také dobrá dopravní dostupnost,“ dodala. 

Slavnostního pondělního otevření se zúčastnili také radní Karel Grabein Procházka (ANO) a předseda Výboru pro participaci a participativní rozpočet Martin Motl. „Díky efektivní spolupráci se starostkou, Radou městské části i vedením České pošty jsme mohli v relativně rychlém čase dosáhnout kýženého výsledku,“ prohlásil Motl. 

„Pobočku provozuje franšízant, který si platí energie a další náklady. Po toce to s ním vyhodnotíme a dohodneme se na dalším postupu. Současný vklad Prahy 1 je poskytnutí tohoto nebytového prostoru, který bychom jinak mohli komerčně pronajmout,“ dodal. 

Podle Grabeina Procházky Praha 1 pracuje na řešení situace zrušené pobočky v Kaprově ulici. „V kooperaci s vedením Prahy je ve hře přesunutí pobočky do blízkosti budovy magistrát,“ sdělil.


Autor: puc

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru