dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Na Malé Straně na týden utichnou tramvaje
Tramvajová zastávka Malostranská. Ilustrační foto: archiv Pražské matky

Na Malé Straně na týden utichnou tramvaje

S přerušením oboustranného tramvajového provozu v úseku mezi Újezdem a stanicí metra Malostranská musí cestující počítat již od tohoto pátku. Místem pojedou náhradní autobusy. Výluka kvůli opravě trati skončí v noci na pondělí 18. března.

Změny se dotknou vytížených tramvajových linek číslo 12, 14, 20, 22 a noční linky 57. Přesunou se na pravý břeh Vltavy.

Dvanáctka bude v úseku Malostranská – Anděl odkloněna přes zastávky Staroměstská, Karlovy Lázně, Národní Divadlo, Jiráskovo náměstí a Zborovská.

Bezbariérovost? Dočasně ne

Čtrnáctka bude v úseku Lazarská – Anděl odkloněna přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Újezd, Švandovo divadlo a Arbesovo náměstí.

Linka 20 nepojede během výluky vůbec a linky 22 a 57 v úseku Malostranská – Národní divadlo odkloní dopravní podnik přes zastávky Staroměstská a Karlovy Lázně.

„S ohledem na technické parametry tratí nebude možné po dobu výluky vypravovat na linku číslo 22 nízkopodlažní vozidla,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku hl. m. Prahy Aneta Řehková.

V době výluky dojde ke zrušení zastávky Chotkovy sady a naopak v ulici Badeniho přibude zastávka Hradčanská.

Od soboty do pondělí nepojede midibusová linka 292.

Náhradní doprava

Cestující na Malé Straně však kvůli výluce nepřijdou zkrátka. Jen místo tramvají pojedou autobusem. Dopravní podnik v místě zavede náhradní autobusovou dopravu X22.

Autobusy budou od zahájení výluky v pátek v 18 hodin jezdit v trase Malostranská – Malostranské náměstí a od úterý do konce výluky v trase Malostranské náměstí – Újezd.

A proč se výluka koná? Důvodem je opotřebení některých částí trati.


Autor: Dalibor Kracík

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru