dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Na magistrátu se u vstupu neobjeví zvažované turnikety, od záměru za miliony Praha ustupuje
Historická budova magistrátu na Mariánském náměstí, u vstupu zvažovala Praha instalaci bezpečnostních rámů. Foto: archiv

Na magistrátu se u vstupu neobjeví zvažované turnikety, od záměru za miliony Praha ustupuje

Vedení Prahy ustoupilo od plánu na zabezpečení magistrátních budov, podle kterého měly na úřadech i v historické budově na Mariánském náměstí přibýt bezpečností rámy a turnikety. Na dotaz ČTK to dnes řekl radní pro bezpečnost Libor Hadrava (ANO). Záměr za miliony korun se podle některých informací nesetkal se souhlasem koalice. Proti se postavili i opoziční zastupitelé.

„Realizace bezpečnostních opatření byla skutečně odložena," uvedl radní. „Možné alternativy, i v kontextu zhoršení bezpečnostní situace obecně, jsou předmětem debaty," doplnil. Situaci po prázdninách projedná bezpečnostní výbor zastupitelstva. Podle radního bude záležet především na shodě mezi koaličními partnery.

V rámci elektronické kontroly chtěl magistrát nakoupit stovky čteček, kamer a požárních hlásičů. V sídle politiků měl být u hlavního vchodu bezpečnostní rám a rentgen. Zaměstnanci by při vstupu používali čipové karty.

Návštěvníci by museli na recepci nahlásit osobní údaje, zavazadla by procházela rentgenem. Zabezpečení se kromě budovy na Mariánském náměstí mělo týkat i nedaleké Rezidence primátora, Škodova paláce, budovy Institutu plánování a rozvoje nebo Kongresového centra.

Opoziční piráti už dřív informovali o tom, že mělo jít o akci za 20 milionů korun. ODS plán označila za „projev hlouposti a papalášství".


Další články
Nahoru