Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na magistrále havarovali hasiči, dva se zranili
Převrácené auto. Foto: HZS Praha

Na magistrále havarovali hasiči, dva se zranili

Kolem 18. hodiny se v úterý převrátilo na severojižní magistrále u Národního muzea starší hasičské auto, avia, která slouží od devadesátých let. Dva členové posádky se zranili. Informovali o tom hasiči i záchranáři na sociální síti X.

„Cestou k případu mělo naše vozidlo dopravní nehodu v ulici Legerova. Na místě jsou dva lehce zranění příslušníci, kteří budou odvezeni záchranáři. Komunikace je v tuto chvíli uzavřena, budeme odstraňovat následky nehody pomocí vyprošťovacího automobilu,“ uvedli po nehodě hasiči.

Legerova byla po nehodě neprůjezdná, později  jen jedním pruhem. Tvořily se proto kolony.

„Inspektor byl na místě za dvě minuty, kolegové záchranáři a lékař chvíli po něm. Naštěstí jsou obě zranění pouze lehká, u jednoho z kolegů se jedná o pohmožděniny, u druhého o úraz ramene. Oba povezeme po ošetření a zajištění do nemocnice k další péči,“ uvedla záchranka.

„Jedná se o vozidlo na hašení zařízení pod proudem a jelo k ohlášenému požáru trafostanice,“ doplnili k haavarovanému autu hasiči.


Autor: Jan Puci

Architektura na ČVUT se posunula v hodnocení QS Rankings

17. dubna 2024 ve 23:26

Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou bude v pátek 26. ledna v Národním divadle

15. ledna 2024 v 17:36

Poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou se uskuteční v pátek 26. ledna v 11 hodin v historické budově Národního divadla v Praze. Bude přístupné i veřejnosti. ČTK to oznámil Tomáš Staněk, mluvčí Národního divadla, které rozloučení organizuje ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech. Na obou...

Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

8. října 2023 v 08:55

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Další články
Nahoru