dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Na lodi u Rašínova nábřeží se otevírá sauna s výhledem na Hradčany
Sauna na galerijní lodi. Foto: Jindřich Dvořák

Na lodi u Rašínova nábřeží se otevírá sauna s výhledem na Hradčany

Na parníku galerijní lodi u Rašínova nábřeží se dnes večer otevírá sauna s výhledem na Hradčany. Otevřena bude až do dubna. Na druhou sezonu organizátoři připravili několik novinek. Sauna je nově asi dvakrát větší, připraven je také sud s vodou. Relaxační zařízení na lodi vytvořil Vít Šimek se svým kolegou ze studia H3T architekti Štěpánem Řehořem.

„Je to naše doplňková činnost, protože máme rádi saunování,“ řekl Šimek. Současným projektem testují zájem Pražanů o sauny. „Pokud bude zájem veřejnosti velký, rádi bychom v budoucnosti vybudovali na Vltavě i plnohodnotné říční lázně, jaké jsou v jiných evropských metropolích,“ dodal Řehoř.

Parník (A)void je zakotven na úrovni tramvajové zastávky Výtoň. Sauna má oficiálně kapacitu 20 lidí, vejde se ale prý do ní více návštěvníků. Součástí projektu jsou i odpočívárny a sprchy. Vylepšil se i přístup do Vltavy, ve které se mohou lidé zchladit. Teplota vody v řece je kolem deseti stupňů.

sauna-vltava-detail-nahled Novinkou oproti loňskému roku je i možnost on line rezervace na webových stránkách lázní. Otevírací doba je od 18 do 23 hodin, návštěvníci si mohou půjčit ručník a prostěradlo nebo zakoupit drobné občerstvení. Po dohodě je možné ji využít i soukromě.

„Mezi saunovácími koly využijte odpočívárnu s výhledem na Hradčany. Máme pro vás také přichystáno 7 druhů piva,“ zvou organizátoři.

Saunu také loni umístili na piazzetu Národního divadla. Jestli se tento projekt opět povede, není zatím podle Šimka jasné. Organizátoři v současné době jednají například o jeho financování. V minulosti vytvořili také třeba cyklosaunu, v Maďarsku postavili plovoucí saunu nebo ji zavěsili pod most přes Ohři.

Rezervovat si místo v sauně na galerijní lodi můžete ZDE


Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru