Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na lince metra C mezi Florencí a Ládvím je celý víkend přerušen provoz
Postupná výměna pražců probíhá v pražském metru už několik let. Foto: Petr Hejna / DPP

Na lince metra C mezi Florencí a Ládvím je celý víkend přerušen provoz

Na lince metra C mezi stanicemi Florenc a Ládví je celý tento víkend přerušen provoz. Důvodem je modernizace elektrického stavědla ve stanici Nádraží Holešovice a výměna pražců. Cestující budou muset využít náhradní tramvajovou dopravu XC. Úseky podzemky Háje – Florenc a Ládví – Letňany zůstaly v provozu.

Jako náhradní doprava je zavedena tramvajová linka XC, která jede ze Sídliště Ďáblice přes Ládví a Kobylisy k Nádraží Holešovice a okolo Výstaviště a přes Strossmayerovo náměstí na Vltavskou. Upravené trasy mají tramvajové linky číslo 3 a 24.

Stávající staniční zabezpečovací zařízení ve stanici Nádraží Holešovice bylo historicky první elektronické stavědlo, které pražský dopravní podnik (DPP) v metru instaloval. Bylo to v roce 2002. Do té doby se stavěla pouze reléová staniční a traťová zabezpečovací zařízení.

Technologie stávajícího elektronického stavědla již neodpovídá současným požadavkům a potřebám provozu v pražském metru, a proto je potřebné ji zmodernizovat, upgradovat na novou verzi.

„S velkou nadsázkou lze v tomto případě udělat příměr k modernizaci hardware domácího počítače. Po modernizaci současného stavědla získáme nový systém, který bude na stejné technologické úrovni, jako poslední stavědla instalovaná na lince A v úseku Dejvická – Nemocnice Motol a bude tak odpovídat požadavkům 21. století,“ uvedl Milan Pecka, vedoucí Sdělovací a zabezpečovací jednotky DPP.

DPP letos plánuje zmodernizovat zabezpečovací zařízení i v dalších stanicích metra. Za měsíc to bude ve stanici Depo Hostivař, v červnu pak na konečné v Letňanech. Náklady na modernizaci elektronického stavědla v jedné stanici činí přibližně dva miliony korun.

Staniční zabezpečovací zařízení zajišťuje bezpečný provoz vlaků v tunelech metra a s jeho využitím řídí provozní zaměstnanci tento provoz – staví vlakové cesty nebo přestavují výhybky, přičemž se na návěstidle vždy rozsvítí příslušný návěstní znak.


Autor: Jan Puci

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

2. prosince 2021 ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

2. prosince 2021 v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

1. prosince 2021 ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

1. prosince 2021 v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru