dnes
Čtvrtek - zatazeno
23°C
zítra
Pátek - zatazeno
30°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
Na lince metra C letos cestující čekají tři výluky kvůli výměně pražců
Výměna pražců v metru na lince C. Foto: archiv

Na lince metra C letos cestující čekají tři výluky kvůli výměně pražců

Na trase metra C letos čekají cestující tři výluky kvůli výměně pražců. První se uskuteční o Velikonocích mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání. Novinářům to řekl technický ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský. Podnik vyměňuje pražce na trase C už delší dobu, naposledy loni na konci října.

„Všechny výluky budou na trase C. Ta velikonoční bude 10. až 14. dubna, kdy budou vyměňovány pražců v úseku mezi Pražského povstání a Kačerov. Metro pojede z Letňan na Pražského povstání a z Kačerova na Háje. Mezi tím bude pendlovat náhradní autobusová doprava XC," řekl Šurovský.

Metro nepojede také dva víkendy v květnu, kdy bude kvůli opravám uzavřena stanice metra Opatov a vlaky ji budou projíždět. „Tato výluka není ještě termínově přesně ukotvena," řekl Šurovský. Náhradní doprava nebude zavedena, upraveny zřejmě budou pouze trasy autobusů v okolí. Opravy na Opatově již začaly loni a jsou prováděny za provozu. Nově zde vznikne výtah, vyměněno osvětlení nebo obklady.

Poslední výluka se uskuteční v červenci mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží. Také tady budou vyměňovány pražce. „Bude potřeba se věnovat úseku v okolí stanice Muzeum, který je v oblouku a kde výměna pražců ještě nebyla," řekl Šurovský.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.


Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

Včera v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru