dnes
Sobota - obcasny-dest
12°C
zítra
Neděle - jasno
15°C
pozítří
Pondělí - jasno
19°C
Na lince metra C letos cestující čekají tři výluky kvůli výměně pražců
Výměna pražců v metru na lince C. Foto: archiv

Na lince metra C letos cestující čekají tři výluky kvůli výměně pražců

Na trase metra C letos čekají cestující tři výluky kvůli výměně pražců. První se uskuteční o Velikonocích mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání. Novinářům to řekl technický ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský. Podnik vyměňuje pražce na trase C už delší dobu, naposledy loni na konci října.

„Všechny výluky budou na trase C. Ta velikonoční bude 10. až 14. dubna, kdy budou vyměňovány pražců v úseku mezi Pražského povstání a Kačerov. Metro pojede z Letňan na Pražského povstání a z Kačerova na Háje. Mezi tím bude pendlovat náhradní autobusová doprava XC," řekl Šurovský.

Metro nepojede také dva víkendy v květnu, kdy bude kvůli opravám uzavřena stanice metra Opatov a vlaky ji budou projíždět. „Tato výluka není ještě termínově přesně ukotvena," řekl Šurovský. Náhradní doprava nebude zavedena, upraveny zřejmě budou pouze trasy autobusů v okolí. Opravy na Opatově již začaly loni a jsou prováděny za provozu. Nově zde vznikne výtah, vyměněno osvětlení nebo obklady.

Poslední výluka se uskuteční v červenci mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží. Také tady budou vyměňovány pražce. „Bude potřeba se věnovat úseku v okolí stanice Muzeum, který je v oblouku a kde výměna pražců ještě nebyla," řekl Šurovský.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.


Dopravní podnik postupně otevře vybraná střediska dopravních informací

1. dubna 2020 ve 22:09

Od dnešního dne pražský dopravní podnik (DPP) otevřel prodejní místo Centrální dispečink v ulici Na Bojišti 5 v Praze 2. Od pátku 3. dubna obnoví provoz také v šesti střediscích dopravních informací: Anděl, Hlavní nádraží 1 a 2, Hradčanská, Můstek a Nádraží...

Obnovení stavebních prací v ulici U Sluncové

1. dubna 2020 v 07:09

Od 1. dubna bude Technická správa komunikací pokračovat v celkové rekonstrukci komunikace v ulici U Sluncové v úseku ulice Pod Plynojemem až k hotelu Čechie. 

Registr vozidel v Praze 6 bude otevřen

31. března 2020 ve 12:56

Od středy 1. dubna bude otevřeno dočasně uzavřené pracoviště registru vozidel v Radimově ulici v Praze 6. Pracoviště bude mít úřední hodiny v pondělí 8:00 – 11:00 hodin a ve středu 13:00 – 16:00 hodin pouze pro objednané.

Dopravní omezení na Letenské

31. března 2020 v 10:20

V noci z 1. na 2. dubna bude od 20 do 4:40 hodin uzavřena ulice Letenská v Praze 1. Důvodem je údržba tramvajové trati.

Další články
Nahoru