dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Na lince metra C bude dva páteční večery a víkendy přerušen provoz
Soupravy metra v depu Kačerov. Foto: Marcus33 / Wikimedia Commons

Na lince metra C bude dva páteční večery a víkendy přerušen provoz

Z důvodu celkové opravy dvou výhybek u stanice metra Háje nepojede první dva listopadové páteční večery a na ně navazující víkendy metro na lince C v úseku Kačerov – Háje. Pro cestující bude zajištěna náhradní autobusová doprava.

Informace v terénu

V okolí uzavřených stanic metra bude umístěno zhruba čtyřicet informačních tabulí se základními informacemi o výluce a s navigací na náhradní autobusovou dopravu XC.

Na nejexponovanějších místech budou navíc informovat o dopravních opatřeních spojených s výlukou také vyškolení pracovníci ve vestách s logem pražského dopravního podniku.

V termínech 1. až 3. listopadu a 8. až 10. listopadu bude obousměrně přerušen provoz metra na lince C. Výluka potrvá vždy od pátečních18:45 hodin do nedělní půlnoci v úseku mezi stanicemi Kačerov – Háje. Poslední souprava metra před zahájením výluky vyjede z konečné stanice Háje v 18:57 hodin a z centra města, ve směru Háje, ze stanice Muzeum v 18:36 hodin.

Na trati C je celkem 43 výhybek, z toho 21 ve štěrkovém loži. Prozatím byly vyměněny čtyři výhybky u stanice Florenc, dvě výhybky u stanice I.P.Pavlova a dvě výhybky u stanice Kačerov. Po provedení plánované výměny dvou výhybek za stanicí metra Háje tak bude zbývat na trase C vyměnit ještě jedenáct výhybek uložených ve štěrkovém loži. To znamená, že další omezení provozu kvůli výhybkám cestující neminou.

Po dobu výluky bude v denním provozu zřízena náhradní autobusová doprava XC, a to s následujícími zastávkami: Kačerov, Roztyly, Dědinova, Chodov, Jarníkova, Na Jelenách, U Dálnice, Opatov, Bachova, Mikulova, Hněvkovského, Modrá škola, Háje, Horčičkova, Jižní Město.

Cestujícím, kteří využívají k dopravě do oblasti Jižního Města možnosti bezbariérového cestování, se doporučuje využít autobusovou linku číslo 170 od stanice metra Budějovická. Všechny její spoje totiž zajišťují nízkopodlažní vozy.

Pro linky číslo 114, 189 a 215 bude přemístěna zastávka Kačerov (pro směr Nemocnice Krč) do zastávky linky číslo 106.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru