Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - zatazeno 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Winter Hockey Games 2024: Na Letné vyroste arena pro 16 tisíc lidí
Představení projektu se uskutečnilo na Letné. Foto: winterhockeygames.com

Winter Hockey Games 2024: Na Letné vyroste arena pro 16 tisíc lidí

Na Letné se na začátku letošního prosince odehrají dva zápasy hokejové extraligy pod širým nebem. Utkají se v nich Plzeň s Českými Budějovicemi a Sparta s Kometou Brno. Součástí Winter Hockey Games 2024 (WHG) budou i zápas slovenské nejvyšší soutěže, univerzitní souboj Česko – Slovensko a zápas českých legend proti zbytku světa. Jedná se také o utkání německé DEL ligy. Akce se uskuteční od 5. do 8. prosince, na pláni proto vznikne arena pro více než 16 000 diváků.

Série zápasů pod širým nebem je naplánována na čtyři dny. V úvodní dva dny – čtvrtek a pátek – je na programu vždy jedno utkání, za dva víkendové dny se odehrají čtyři zápasy. Detailní herní plán zatím k dispozici není, pořadatelská agentura Eniva v první fázi potvrdila pouze zápasy nejvyšší české soutěže.

Program Winter Hockey Games 2024 v Praze

Čtvrtek 5. prosince: univerzitní hokej

Pátek 6. prosince: česká Tipsport extraliga HC Škoda Plzeň – Banes Motor Č. Budějovice

Sobota 7. prosince: slovenská Tipos extraliga + česká Tipsport, extraliga HC Sparta Praha – HC Kometa Brno

Neděle 8. prosince: souboj legend Česko versus Výběr světa

„Připravujeme zcela unikátní hokejovou ,mikulášskou‘ nadílku, jejíž cílem je nabídnout českému divákovi špičkový hokej z nejvyšších soutěží tří zemí střední Evropy,” řekl Andrea Barsony z pořádající agentury Eniva.

Složení utkání slovenské a německé extraligy bude potvrzeno v nejbližších týdnech. „Jednáme s několika kluby, které mají zájem se na Letné představit. Jde o výjimečný koncept propojení několika soutěží, v němž potřebujeme skloubit spoustu detailů a jelikož některé ještě nejsou dotaženy zcela, na jména aktérů si fanoušci musí ještě chvíli počkat,” řekl Martin Loukota, ředitel Asociace profesionálních klubů APKLH.

Na Letné vyroste o prvním adventním víkendu hokejový areál o rozloze 10 000 metrů čtverečních, u rozlehlých tribun budou připraveny dvě obrovské LED obrazovky a diodový prstenec pro prezentaci partnerského plnění. Chybět nebude prostorná fanzóna, v níž bude pro fanoušky každý den připravena show, včetně hudebních vystoupení českých a zahraničních interpretů před každým utkáním.

Vrcholem čtyřdenního hokejového svátku bude souboj legend českého a světového hokeje. Sestavy jednotlivých týmů pomáhají dávat dohromady ambasadoři a bývalí úspěšní reprezentanti Jakub Voráček a Patrik Eliáš, kteří se představí také na ledu, a Slavomír Lener, bývalý reprezentační trenér.

„Pro prosincové utkání se pokusíme dát dohromady sestavu, která bude zahrnovat držitele několik vyhraných Stanley Cupů, olympijských medailí nebo titulů z mistrovství světa. Měla by to být přehlídka toho nejlepšího, co český hokej v posledních letech vyprodukoval,” řekl Lener.

 


Autor: red

Tenisový turnaj o pohár starosty Prahy 14

Dnes v 07:25

Tenisový turnaj ve čtyřhře pro dospělé neregistrované hráče o pohár starosty se uskuteční na tenisových kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě v sobotu 25. května od 8 hodin.

Outdoor fitness a Nordic walking v Praze 4

11. května 2024 v 09:31

Pravidelné sportovní dny pro malé i velké se opět vrací na čtvrtou městskou část, a to hned na dvou místech a ve dvou termínech. V Parku Na Pankráci to budou pondělní odpolední Outdoor Fitness pro malé i velké děti a v Krčském lese pak odpolední středeční Nordic walking pro děti i dospělé. Obě...

Praha 10: Běh pro dobrou věc

8. května 2024 v 18:46

Běžecký závod pro malé i velké se koná v sobotu 18. května.

Běh pro Paměť národa se koná v Oboře Hvězda již 11. května

8. května 2024 v 10:01

V průběhu května se již podeváté od založení neziskové organizace Post Bellum koná tradiční Běh pro Paměť národa. Sportovní klání proběhne napříč celou Českou republikou. Největší akcí zůstává pražský závod, který připadá na sobotu 11. května. I letos na závodníky čeká ověřený terén Obory Hvězda....

Úřad vlády připomene výročí konce války nasvícením Strakovy akademie

8. května 2024 v 06:18

Úřad vlády ČR se zapojí do oslav Dne vítězství. Ve středu 8. května na státní svátek slavnostně nasvítí sídlo vlády, Strakovu akademii, do české trikolóry.

Hokej, fotbal i olympiáda: Žluté lázně startují sportovní super léto

7. května 2024 v 09:56

V areálu Žluté lázně v Podolí začíná sportovní super léto. Na břeh Vltavy mohou přijít fanoušci Mistrovství světa v hokeji, Mistrovství Evropy ve fotbale i olympiády sledovat vybraná sportovní klání. Těšit se mohou ve vybrané dny na doprovodný program a soutěže. Návštěvníci také mohou využít...

ZRUŠENO: Rodinné sportovní hry 2024

7. května 2024 v 09:52 | Aktualizováno 22. dubna 2024, 09:52

Praha 13 zve všechna týmová družstva na 12. ročník Rodinných sportovních her.

Kondiční sportování s Nordic Walking

7. května 2024 v 05:11

Kondiční sportování s Nordic Walking ve středu 8. května od 10 hodin. Severská chůze je sport pro všechny, všech věkových kategorií a různé sportovní výkonnosti.

X RUN, rodinný běh v Praze 10

6. května 2024 v 07:36

Na Sídlišti Solidarita se v sobotu 18. května koná běžecký závod X RUN, pořádaný radnicí Prahy 10. Tento závod je otevřený pro účastníky všech věkových kategorií, začátečníky i protřelé závodníky.

Praha 15 vyhlásí Sportovce roku 2023

6. května 2024 v 05:26

Vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2023 Prahy 15 se koná 20. května.

Úterky a čtvrtky budou v Praze 10 patřit józe

5. května 2024 v 08:52

Od května až do září se v Praze 10 cvičí venku jóga.

Uprchlíci budou mít na olympiádě v Paříži vlastní fanouškovský kotel

4. května 2024 ve 12:58

Warner Bros. Discovery (WBD) vyzvala všechny evropské olympijské fanoušky, aby vyjádřili podporu Uprchlickému olympijskému týmu. Mají tak učinit vytvořením nové fanouškovské komunity, kterou dají těmto sportovcům najevo, že mají jejich obdiv už během příprav na...

ZŠ Na Líše nabízí k pronájmu venkovní hřiště

4. května 2024 v 07:58

Michelská základní škola v ulici Na Líše nabízí pronájem sportovního hřiště ve všedních dnech v odpoledních hodinách. Provozní doba je od15 do18:30 hodin, v zimním období pouze do17 hodin. Hřiště lze využít na fotbal, basketbal, volejbal, nohejbal, vybíjenou, tenis, florbal nebo atletiku. Cena za...

Další články
Nahoru