dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Na Letné bude v zimě kluziště, za tři sezony zaplatí Praha celkem 16,9 milionu
Na Letné se bruslilo už minulou zimu. Foto: archiv MHMP

Na Letné bude v zimě kluziště, za tři sezony zaplatí Praha celkem 16,9 milionu

Praha zaplatí v následujících třech letech za instalaci a provoz kluziště na Letenské pláni zhruba 16,9 milionu korun. Kluziště tam má být každý rok po dobu 75 dní. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Dodavatelem bude společnost ICE-TEC Solution CZ, s kterou město uzavře smlouvu. Kluziště bylo na Letné už poslední zimu.

„V příštích třech letech chceme Pražanům nabídnout podobný model kluziště jako loni," uvedl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Vstup do areálu bude stejně jako loni zdarma.

Kluziště o rozměrech 20 krát 40 metrů bude stát na Letné podél ulice Milady Horákové nedaleko vjezdu do podzemních garáží. Součástí bude kromě ledové plochy umělé osvětlení a zázemí pro návštěvníky nebo stánky s občerstvením. Bude tam i půjčovna nebo brusírna bruslí a toalety. Pražané mají mít podle požadavku města možnost bruslit až při 15 stupních Celsia.

Podle návrhu smlouvy vybraná společnost kluziště doveze na místo, nainstaluje a také ho bude provozovat. V jeho okolí musí rozmístit koše a udržovat pořádek. Po skončení provozu firma všechno zařízení odveze.

Kdy areál začne fungovat, určí každý rok město, které to firmě oznámí s třicetidenním předstihem. „S provozem kluziště počítáme od prosince do února. V závislosti na počasí a na zájmu Pražanů může být provoz prodloužen či zkrácen," doplnil Dolínek.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru