dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - jasno
14°C
Na Letné bude v zimě kluziště, za tři sezony zaplatí Praha celkem 16,9 milionu
Na Letné se bruslilo už minulou zimu. Foto: archiv MHMP

Na Letné bude v zimě kluziště, za tři sezony zaplatí Praha celkem 16,9 milionu

Praha zaplatí v následujících třech letech za instalaci a provoz kluziště na Letenské pláni zhruba 16,9 milionu korun. Kluziště tam má být každý rok po dobu 75 dní. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Dodavatelem bude společnost ICE-TEC Solution CZ, s kterou město uzavře smlouvu. Kluziště bylo na Letné už poslední zimu.

„V příštích třech letech chceme Pražanům nabídnout podobný model kluziště jako loni," uvedl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Vstup do areálu bude stejně jako loni zdarma.

Kluziště o rozměrech 20 krát 40 metrů bude stát na Letné podél ulice Milady Horákové nedaleko vjezdu do podzemních garáží. Součástí bude kromě ledové plochy umělé osvětlení a zázemí pro návštěvníky nebo stánky s občerstvením. Bude tam i půjčovna nebo brusírna bruslí a toalety. Pražané mají mít podle požadavku města možnost bruslit až při 15 stupních Celsia.

Podle návrhu smlouvy vybraná společnost kluziště doveze na místo, nainstaluje a také ho bude provozovat. V jeho okolí musí rozmístit koše a udržovat pořádek. Po skončení provozu firma všechno zařízení odveze.

Kdy areál začne fungovat, určí každý rok město, které to firmě oznámí s třicetidenním předstihem. „S provozem kluziště počítáme od prosince do února. V závislosti na počasí a na zájmu Pražanů může být provoz prodloužen či zkrácen," doplnil Dolínek.


Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Nedělní Běžecká škola Prahy 6 ve Hvězdě

Včera v 09:32

Běžecký trénink pod odborným vedením, rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink a protažení na závěr.

Nejlepší lezci se představí veřejnosti v rámci ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

Včera v 08:12

Poslední říjnová sobota 27. a neděle 28. se ponese v duchu oslav naší republiky, mezi které mohou být beze sporu zařazeny i výkony českých sportovců světového formátu. V Metropoli Zličín se uskuteční ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost dospělých i mládeže. Fanoušci lezení...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na Florbalový turnaj zve Aktivní Desítka

18. října 2018 v 10:30

Máte rádi florbal? Chcete si zahrát zápas s přáteli a vyzkoušet si různé doprovodné florbalové aktivity, jako je střelba na bránu, měření rychlosti střely, atd.? V pondělí 5. listopadu je připraven den s florbalem plný sportovních aktivit, zábavy a hodnotných cen.

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru