Na Letňanském korzu byla zahájena výstava My jsme Letňany
26. června 2025 15:09

Výstava představuje řadu zajímavých osobností a rodin, úzce spjaté s Letňany
Výstava představuje řadu zajímavých osobností a rodin, které jsou s Letňany úzce spjaté. Mezi nimi je rodina Villingerových, známá svou dlouholetou službou u letňanských hasičů, učitelka a hudebnice Lenka Pospíšilová, Milan Vyletal – syn fotbalové legendy Bohuslava Vyletala, potomci konstruktéra Jana Vlčka – Jan a Petr Vlčkovi, paní Jaroslava Podzimková z rodu Dudkových a paní Květoslava Vítková z rodu Beranových.
Zahájení výstavy se zúčastnili zástupci městské části starosta Zdeněk Kučera (ANO), místostarosta Ondřej Lněnička (ODS), radní Martin Halama (Svobodní), Helena Lukešová (ANO) a zastupitel David Červenka (Přísaha).
„Je dobré znát kořeny místa, kde žijeme. Dávají nám pevnou půdu pod nohama a připomínají, že jsme součástí něčeho většího. Jsem proto rád, že jsme dnes na našem korzu zahájili výstavu věnovanou lidem, kteří v Letňanech zanechali výraznou stopu a jejichž příběhy si zaslouží, abychom na ně nezapomněli,“ řekl starosta Kučera.
Kde výstavu najdete
Výstavu My jsme Letňany najdete přímo na Letňanském korzu. Přijďte se zastavit, přečíst si příběhy a zavzpomínat na to, co dělá Letňany tím pravým místem – jejich lidi.
Výzva do budoucna
Tato výstava je jen začátek – v rámci série rozhovorů My jsme Letňany budeme pokračovat dál v Letňanských listech. Pokud znáte zajímavou rodinu letňanských starousedlíků nebo máte tip na někoho, kdo by měl svůj příběh sdílet, napište na myjsmeletnany@letnany.cz.