dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
9°C
pozítří
Středa - skorojasno
10°C
Praha 8 umístí na lampy u metra bodce proti holubům
Ilustrační foto: Alex Bruda / Freeimages.com

Praha 8 umístí na lampy u metra bodce proti holubům

Praha 8 do konce listopadu instaluje na pouliční osvětlení na Ládví bodce proti holubům. Instalace bude provedena na přelomu října a listopadu.  

„Problém s holubím trusem se, samozřejmě, vyskytuje všude, ale na Ládví je enormní. Ptáci si v této lokalitě obzvláště oblíbili pouliční lampy u parkovacích míst. Právě motorová vozidla jsou tak trusem, který může lidem způsobit různá infekční onemocnění, postižena nejvíce,“ uvedl končící starosta Prahy 8 Roman Petrus.

„Zpracovali jsme si seznam sloupů veřejného osvětlení, které se nacházejí nad zónami placeného stání, dodal Petrus. Výběr konkrétních lamp, kde budou bodce instalovány, projednala osmá městská část s městskou společností Technologie hlavního města Prahy,“ pokračoval Petrus.

V těchto dnech firma, která bude instalaci hrotů zajišťovat, již přijala od Prahy 8 objednávku a istalaci provede v následujících dnech. „Pokud bude tento pilotní projekt úspěšný, můžeme být inspirací pro další osmičkové čtvrti, i další městské části metropole,“ dodal starosta.


Praha 8 je v soutěži Zlatý erb druhá

Dnes v 09:32

Praha 8 získala druhé místo v krajském (pražském) kole soutěže o nejlepší webové stránky města Zlatý erb.

Další články
Nahoru