dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Praha 8 umístí na lampy u metra bodce proti holubům
Ilustrační foto: Alex Bruda / Freeimages.com

Praha 8 umístí na lampy u metra bodce proti holubům

Praha 8 do konce listopadu instaluje na pouliční osvětlení na Ládví bodce proti holubům. Instalace bude provedena na přelomu října a listopadu.  

„Problém s holubím trusem se, samozřejmě, vyskytuje všude, ale na Ládví je enormní. Ptáci si v této lokalitě obzvláště oblíbili pouliční lampy u parkovacích míst. Právě motorová vozidla jsou tak trusem, který může lidem způsobit různá infekční onemocnění, postižena nejvíce,“ uvedl končící starosta Prahy 8 Roman Petrus.

„Zpracovali jsme si seznam sloupů veřejného osvětlení, které se nacházejí nad zónami placeného stání, dodal Petrus. Výběr konkrétních lamp, kde budou bodce instalovány, projednala osmá městská část s městskou společností Technologie hlavního města Prahy,“ pokračoval Petrus.

V těchto dnech firma, která bude instalaci hrotů zajišťovat, již přijala od Prahy 8 objednávku a istalaci provede v následujících dnech. „Pokud bude tento pilotní projekt úspěšný, můžeme být inspirací pro další osmičkové čtvrti, i další městské části metropole,“ dodal starosta.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru