dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Praha 8 umístí na lampy u metra bodce proti holubům
Ilustrační foto: Alex Bruda / Freeimages.com

Praha 8 umístí na lampy u metra bodce proti holubům

Praha 8 do konce listopadu instaluje na pouliční osvětlení na Ládví bodce proti holubům. Instalace bude provedena na přelomu října a listopadu.  

„Problém s holubím trusem se, samozřejmě, vyskytuje všude, ale na Ládví je enormní. Ptáci si v této lokalitě obzvláště oblíbili pouliční lampy u parkovacích míst. Právě motorová vozidla jsou tak trusem, který může lidem způsobit různá infekční onemocnění, postižena nejvíce,“ uvedl končící starosta Prahy 8 Roman Petrus.

„Zpracovali jsme si seznam sloupů veřejného osvětlení, které se nacházejí nad zónami placeného stání, dodal Petrus. Výběr konkrétních lamp, kde budou bodce instalovány, projednala osmá městská část s městskou společností Technologie hlavního města Prahy,“ pokračoval Petrus.

V těchto dnech firma, která bude instalaci hrotů zajišťovat, již přijala od Prahy 8 objednávku a istalaci provede v následujících dnech. „Pokud bude tento pilotní projekt úspěšný, můžeme být inspirací pro další osmičkové čtvrti, i další městské části metropole,“ dodal starosta.


Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Dnes ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Včera v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Včera v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

Další články
Nahoru