dnes
Středa - dest
13°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
17°C
pozítří
Pátek - polojasno
19°C
Praha 8 umístí na lampy u metra bodce proti holubům
Ilustrační foto: Alex Bruda / Freeimages.com

Praha 8 umístí na lampy u metra bodce proti holubům

Praha 8 do konce listopadu instaluje na pouliční osvětlení na Ládví bodce proti holubům. Instalace bude provedena na přelomu října a listopadu.  

„Problém s holubím trusem se, samozřejmě, vyskytuje všude, ale na Ládví je enormní. Ptáci si v této lokalitě obzvláště oblíbili pouliční lampy u parkovacích míst. Právě motorová vozidla jsou tak trusem, který může lidem způsobit různá infekční onemocnění, postižena nejvíce,“ uvedl končící starosta Prahy 8 Roman Petrus.

„Zpracovali jsme si seznam sloupů veřejného osvětlení, které se nacházejí nad zónami placeného stání, dodal Petrus. Výběr konkrétních lamp, kde budou bodce instalovány, projednala osmá městská část s městskou společností Technologie hlavního města Prahy,“ pokračoval Petrus.

V těchto dnech firma, která bude instalaci hrotů zajišťovat, již přijala od Prahy 8 objednávku a istalaci provede v následujících dnech. „Pokud bude tento pilotní projekt úspěšný, můžeme být inspirací pro další osmičkové čtvrti, i další městské části metropole,“ dodal starosta.


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

Dnes v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

20. května 2019 v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru